У турецькому Стамбулі 16 травня відбулися переговори між Україною, Росією і Туреччиною, які стали першими за останні 3 роки. На порядку денному були питання про обмін полоненими та припинення вогню. "КП в Україні" зібрала всі заяви української влади за підсумками зустрічі.
Глава української делегації на переговорах та міністр оборони Рустем Умєров заявив, що українські війська здатні продовжувати обороняти нашу країну. Водночас він зазначив, що Київ хоче завершення війни. За його словами, на зустрічі обговорювалися три ключові питання - обміни полоненими, припинення вогню та можливі переговори на рівні глав держав.
- Ми обмінялися нашими думками, і наші команди працюватимуть над подальшими деталями. Третій пріоритет - президент чекав на обговорення на високому рівні тут, тому я думаю, що нашим наступним кроком стане подальша зустріч між лідерами на найвищому рівні, і ми будемо прагнути цього наступного кроку. Тому хочу ще раз підтвердити, що Україна прагне миру, Україна дбає про своїх громадян, і ми можемо продовжувати воювати, але зрештою нам потрібно закінчити цю війну, - сказав Умєров у ході брифінгу.
Перший заступник міністра закордонних справ та член делегації Сергій Кислиця заявив, що Київ підтримує якнайшвидше проведення зустрічі на рівні лідерів України та Росії. За його словами, лише на цьому рівні вдасться ухвалити дієві рішення для завершення війни.
- Є багато питань, які можна вирішити лише у разі зустрічі лідерів, адже, враховуючи складність цих питань і природу Росії, де практично кожне питання, яке стоїть на кону, може вирішити лише Путін, ми сподіваємося, що саміт відбудеться якнайшвидше, – сказав він.
Спікер Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий повідомив, що представники Росії під час переговорів озвучували речі, які для України є неприпустимими. Подробиць він не уточнив, але зазначив, що члени української делегації поставилися до їхніх вимог "спокійно".
- У нас, як ви знаєте, довгий досвід переговорів із росіянами починаючи з 2014 року. Українська делегація чудово впоралася, спокійно. Наша основна позиція залишилася незмінною, - наголосив спікер.
Також Тихий припустив, що делегація РФ мала обмежений мандат. На його думку, росіяни не були готові підписувати будь-які документи про припинення вогню.