23 травня
Завантажити ще

Умєров розповів, як формувалися списки на обмін полоненими і кого до них включили

Умєров розповів, як формувалися списки на обмін полоненими і кого до них включили
Фото: facebook.com/rustem.umerov.5

Міністр оборони України Рустем Умєров, коментуючи першу частину масштабного обміну полоненими, в рамках якої із РФ повернулися 390 українців, розповів, що всі органи, які відповідали за обмін, діяли як єдина команда. Списки на обмін формувалися за єдиним критерієм  - зберегти життя. Про це міністр розповів у своїх соцмережах.

– Усі ключові органи, відповідальні за підготовку до обміну, діяли як єдина команда з однією метою: повернути наших людей додому у максимально стислий термін. Військові та цивільні. Чоловіки та жінки. Кожен із них наш. Списки формувалися за єдиним критерієм – зберегти життя. У рамках стамбульських домовленостей очікуємо на нові обміни, які триватимуть кілька днів, - зазначив Умєров.

Він додав, що українська влада продовжить роботу над поверненням усіх полонених захисників та цивільних. Міністр запевнив, що Україна повертатиме кожного свого громадянина, і робота над цим не припиняється.

  • Раніше президент Зеленський підтвердив, що у п'ятницю, 23 травня, Україна та Росія провели першу частину обміну полоненими "1000 на 1000", у рамках якої додому повернулися 390 українців, серед яких - захисники та цивільні особи.
  • У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що додому повернули 270 військових та 120 цивільних. Звільнені воїни захищали українську територію на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а також брали участь у боях у Чернігівській, Сумській та Київській областях.