Завантажити ще

Президентські дебати у Польщі: Навроцький заявив, що у 2015 році в Україні "не було війни"

Президентські дебати у Польщі: Навроцький заявив, що у 2015 році в Україні
Фото: скріншот з відео

У Польщі відбулися президентські дебати напередодні другого туру голосування, що відбудеться 1 червня. Серед тем, що обговорювалися, було порушено питання про початок війни в Україні, пише tvn24.

У ході дебатів двоє кандидатів – Рафал Тшасковський та Кароль Навроцький ставили один одному питання у рамках шести тематичних блоків: охорона здоров'я, міжнародна політика, економіка, соціальна політика, безпека та ідеологічні питання. Під час дискусії Навроцький заявив, що у 2015 році в Україні "ще не було війни".

- Я не думаю, що 2015 року в Україні була війна, - сказав кандидат на пост польського лідера.

На цю заяву моментально відреагував його суперник у президентських перегонах. Тшасковський зазначив, що окупація Криму росіянами вже була початком війни проти України.

- 2014 року вже була війна. Окупація Криму вже була війною. Ви навіть цього не знаєте, - наголосив він.

Що ще говорили про Україну

Обидва претенденти заявили про свою підтримку України у війні з Росією. Тшасковський наголосив на важливості продовження постачання озброєння до Києва та розкритикував Навроцького за його негативну оцінку планів ЄС щодо посилення оборонної стратегії, зауваживши, що подібні висловлювання "грають на руку Путіну".

- Ми маємо допомогти Україні, бо краще, щоб Путін зламав собі зуби об Україну, ніж напав на когось іншого, — заявив Тшасковський.

Його суперник у президентських перегонах Навроцький висловив думку, що Польща повинна спиратися на співпрацю зі США в питаннях національної безпеки, нагадавши про присутність 10 тисяч американських військових на території Польщі. 

Під час дискусії Тшасковський також звинуватив попередній уряд Польщі в тому, що він допустив українську сільськогосподарську продукцію на польський ринок. За його словами, це рішення нібито вдарило по польських фермерах. У відповідь Навроцький запевнив, що готовий підтримувати Україну у військовому плані, але не дозволить своїй країні перетворитися на "присадибне господарство України".

- Я завжди стоятиму на боці Польщі перед обличчям нерівної конкуренції. Я підтримаю Україну у військовому аспекті, щоб радянський неоімперіалізм був якнайдалі від неї, але не дозволю Польщі стати присадибним господарством України, - зазначив він.

Під час дебатів було порушено й питання вступу України до НАТО. Навроцький заявив, що в разі перемоги на виборах як президент Польщі він не підпише угоду про приєднання нашої країни до Північноатлантичного альянсу. За його словами, питання членства України в НАТО наразі є передчасним, оскільки держава спершу повинна провести необхідні реформи. Також він згадав у своїй заяві президента Володимира Зеленського.

- Я говорю мовою поляків, які мають власні інтереси як на Заході, так і на Сході. Якщо президент Зеленський ставиться до нас погано, ми маємо право про це сказати. Мільйони поляків хотіли б це сказати, але не можуть, бо одразу з’являється ярлик російської пропаганди. Суверенна й незалежна Польща також має право представити свою позицію президентові Зеленському. Я можу одночасно зазнавати тиску з боку Путіна й водночас говорити від імені тих, хто не згоден із тим, щоб нас завалювали українським зерном, - заявив Навроцький.

Також Тшасковський висловився щодо українських біженців. Він заявив, що Польща повинна зберегти відкритість для прийому українців, які рятуються від війни. На його думку, Варшава має моральні зобов’язання перед українським народом і зобов’язана й надалі надавати притулок тим, хто шукає захисту. Водночас він підкреслив важливість формування виваженої міграційної політики, яка враховуватиме національні інтереси країни.

Перший тур президентських виборів у Польщі відбувся 18 травня. Явка на голосуванні становила 67,31% виборців. За підсумками у другий тур пройшли двоє кандидатів – мер Варшави Рафал Тшасковський від партії влади з 31,36% голосів та директор Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький, якого підтримує опозиційна партія "ПіС", з 29,54%. Другий тур пройде у неділю, 1 червня. Переможець замінить чинного президента Анджея Дуду, другий термін перебування на посаді якого закінчується у серпні.

  • 6 травня Польща заявила про спробу втручання Росії у президентські вибори.
  • 15 травня журналіст Коротко прописав, що говорять кандидати у президенти Республіки Польща про ситуацію в нашій країні.
Новини по темі: Вибори Польща