Відкритий лист громадської організації «Коаліція дієвців культури» є нічим іншим, ніж частиною ширшої інформаційної кампанії, спрямованої проти міністерства. Як пише «Інтерфакс Україна», про це йдеться в офіційній заяві Міністерства культури та стратегічних комунікацій (МКСК).
У МКСК переконані - кампанія проти них розгорнулася після того, як відомство почало забороняти будівництво в історичних районах Києва та інших міст.
- Звинувачення у безпорадності та неефективності щодо збереження культурної спадщини України та згадки про осіб Міністерства, які відповідають за цей напрямок, засвідчує справжніх замовників цієї кампанії, — йдеться в заяві відомства.
У МКСК стверджують, що звинувачення є маніпуляціями і емоційними оцінками, які «захищають інтереси вузького кола осіб, далеких від культури». Окремо відомство пояснює ситуацію зі звільненням ексдиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максима Остапенка. За словами представників міністерства, рішення було ухвалене через порушення умов контракту.
- Про обґрунтованість кадрового рішення говорить той факт, що під час керівництва попереднього гендиректора Лаври представники УПЦ (МП) перебували і досі перебувають в Лаврі, маючи у користуванні щонайменше 25 будівель Заповідника, - зазначили у відомстві, додавши, що атака на нову очільницю заповідника «виглядає як намагання перекласти відповідальність, у тому числі за невиконання рішення РНБО».
У МКСК також звинувачують ГО у тиску на музейників і небезпечних ініціативах. Зокрема — у спробах змінити правила евакуації культурних цінностей під час війни.
- Вони також вимагали оприлюднення планів евакуації музейних цінностей та місць їхнього тимчасового зберігання, що належить до інформації з обмеженим доступом. При цьому ГО "Коаліція дієвців культури" здійснює свою діяльність не на волонтерських засадах, а має надзвичайно щедру фінансову підтримку міжнародних донорів, обсяги якої можуть бути неоднозначно сприйняті серед музейної спільноти, особливо регіонів, - стверджують у МКСК.
Міністерство закликало до «конструктивного діалогу», наголосивши, що культурна спадщина України - це частина європейської культури і її збереження має бути спільним завданням.