Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо відсторонення від посади віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова. Про це повідомив "Інтерфакс-Україна".
Відповідне рішення ВАКС ухвалив на засіданні у середу, відмовивши у задоволенні клопотання сторони обвинувачення.
НАБУ та САП просили про відсторонення Чернишова від обійманої посади на два місяці. Захист просив повністю відмовити в задоволенні даного клопотання.
Зокрема, захист посилався на лист премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, в якому той заявляє, що відсторонення Чернишова від посади негативно вплине на роботу уряду та Міністерства національної єдності. Суддя зробив захисту зауваження в тиску через вищезгаданий лист премʼєра.
- Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання щодо мого відсторонення. Вдячний за виважене й логічне рішення. Також окремо хочу зазначити, що попри чутки Міністерство національної єдності України продовжує працювати в штатному режимі. Попереду багато важливої роботи, — прокоментував рішення Чернишов у своєму фейсбуці.
23 червня Олексію Чернишову повідомили підозру в зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.
27 червня ВАКС обрав Чернишову запобіжний захід у вигляді застави в 120 мільйонів гривень. На міністра покладені обов'язки на два місяці, тобто до 27 серпня, прибувати за кожним викликом детектива, прокурора або суду, повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, не відлучатися з території України без дозволу слідчого, прокурору або суду. Адвокати Чернишова подали апеляційну скаргу.
Олексія Чернишова підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб на колишній посаді міністра розвитку громад і територій України.
За даними слідства, забудовник та його довірена особа розробили схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під будівництво житлового комплексу і до реалізації схеми залучили Чернишова, коли той обіймав посаду міністра, його радника, тодішнього держсекретаря міністерства та директора державного підприємства.
Правоохоронці вважають, що міністр створив умови для передачі земельної ділянки в управління зазначеному держпідприємству, державний секретар надав дозвіл на здійснення значного господарського зобов’язання, а директор держпідприємства у незаконний спосіб уклала з "потрібною" будівельною компанією інвестиційні договори.
Згідно з ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній вартості земельної ділянки. Щоб звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила мільярд гривень. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості в разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, який накладено за клопотанням НАБУ і САП.
Раніше про підозру повідомили п'ятьох осіб, серед яких колишній державний секретар Мінрегіону, колишній радник міністра, колишній директор держпідприємства, забудовник та його довірена особа (організатори схеми).