США знову вийдуть з ЮНЕСКО. Рішення ухвалили після 90-денної перевірки. Про це повідомила газета New York Post.
- Президент Трамп виводить США з Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), посилаючись на її антиамериканські та антиізраїльські настрої, а також на її порядок денний, — пише видання.
Президент Дональд Трамп в лютому наказав провести 90-денний огляд присутності Америки в ЮНЕСКО, приділяючи особливу увагу розслідуванню будь-яких «антисемітизмів чи антиізраїльських настроїв в організації».
Після проведення огляду посадовці адміністрації висловили незгоду з політикою ЮНЕСКО щодо різноманітності, рівності та інклюзії, а також з її пропалестинським та прокитайським упередженням, повідомив чиновник Білого дому.
- Президент Трамп вирішив вивести Сполучені Штати з ЮНЕСКО, яка підтримує провокаційні, роз'єднуючі культурні та соціальні справи, що повністю суперечать здоровому глузду, за який американці проголосували в листопаді. Цей президент завжди ставитиме Америку на перше місце та забезпечуватиме, щоб членство нашої країни в усіх міжнародних організаціях відповідало нашим національним інтересам, – заявила заступниця речника Білого дому Анна Келлі.
За словами представника Білого дому, ЮНЕСКО використала свою Виконавчу раду, щоб нав'язати антиізраїльські та антиєврейські дії, зокрема визнати єврейські святині об'єктами палестинської всесвітньої спадщини.
ЮНЕСКО часто використовує формулювання, що Палестина окупована Ізраїлем, і засуджує війну єврейської держави проти ХАМАС, не критикуючи жорстоке панування терористичного угруповання над Газою.
Крім того, Пекін є другим за величиною спонсором ЮНЕСКО, а громадяни Китаю, такі як заступник генерального директора Сін Цюй, обіймають ключові керівні посади.
- Китай використав свій вплив на ЮНЕСКО для просування глобальних стандартів, що відповідають інтересам Пекіна, – сказав чиновник.
Комуністичну партію Китаю особливо критикують за використання свого впливу в ЮНЕСКО для применшення ролі меншин, таких як уйгурські мусульмани, в історії країни.
США вперше вийшли з організації ООН у 1983 році за часів колишнього президента Рональда Рейгана, заявивши тоді, що організація надмірно політизувала практично кожну тему, якою займається, а також продемонструвала необмежене розширення бюджету.
Дональд Трамп поручив вийти з ЮНЕСКО і під час свого першого президентського терміну в 2017 році через антиізраїльські упередження.
Наступний президент Джо Байден домігся повторного вступу США до ЮНЕСКО у 2023 році, стверджуючи, що американська присутність необхідна для протидії зростаючому впливу Китаю на організацію. Адміністрація Байдена також пообіцяла повернути понад 600 мільйонів доларів внесків, нарахованих з моменту припинення внесків США у 2011 році через включення Палестини до складу членів.