Завантажити ще

СБУ за рік нейтралізувала понад дві тисячі кібератак на держсайти

СБУ за рік нейтралізувала понад дві тисячі кібератак на держсайти
Фото: pixabay.com

Минулого року фахівці Служби безпеки України локалізували понад дві тисячі кібератак на електронні ресурси органів влади та стратегічно важливих об'єктів критичної інфраструктури. 80 зловмисників притягли до кримінальної відповідальності, 26 із них засуджено до різних термінів покарання. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- Крім цього, під час слідчо-оперативних дій викрили десятки мереж інтернет-агентства спецслужб Росії. На завдання своїх кураторів вони проводили ворожі інформаційні диверсії. Встановлено, що зловмисники поширювали публічні заклики до захоплення влади та порушення територіальної цілісності України. Провокаційні матеріали розповсюджувалися через спеціально створені інтернет-платформи та групи у соцмережах, - розповіли у Службі безпеки.

За злочини проти державної безпеки країни понад 30 зловмисників отримали повідомлення про підозри, за майже 40 фактами правопорушень винесено обвинувальні вироки суду, додали у СБУ.

У спецслужбі також наголосили, що заблокували потужну кібератаку на українські урядові ресурси. Її організаторами, за даними слідства, виявились представники підконтрольного ФСБ РФ хакерського угруповання Armageddon. Восьми зловмисникам повідомлено про підозру у державній зраді.

Крім цього, у ході багатоетапної спецоперації нейтралізували транснаціональну групу хакерів, яка вразила понад 150 комп'ютерних мереж вітчизняних та іноземних компаній вірусом Egregor. Збитки склали понад 80 млн дол.

- Оперативники також заблокували спецоперацію військової розвідки РФ щодо поширення фейкових відомостей про нібито проведення в нашій країні "призовної кампанії та мобілізації неповнолітніх". Ліквідовано понад 20 ворожих ботоферм загальною потужністю близько 150 тисяч облікових записів. Зловмисники розповсюджували деструктивний контент для розхитування внутрішньополітичної обстановки в Україні, - розповіли у СБУ.

Серед задокументованих фактів підривної діяльності – поширення дезінформації щодо ситуації з COVID-19.

За всіма викритими фактами йде робота із встановлення всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

Кібератака на сайти органів державної влади відбулася вночі з 13 на 14 січня. На ранок п'ятниці не працювали портали Міносвіти, МЗС, ДСНС, Кабміну, Міненергетики, «Дії». Усього атакували понад 70 держресурсів, десять із них зазнали несанкціонованого втручання. Контент сайтів змінено не був, витоку персональних даних не сталося, запевнили в Держспецзв'язку. Відбулася так звана supply chain attack. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, яка мала доступ із правами адміністрування до постраждалих веб-ресурсів. Кіберполіція розпочала кримінальне провадження. У СБУ повідомляли, що є окремі ознаки причетності хакерських груп, пов'язаних із спецслужбами РФ.