22 листопада
Завантажити ще

У США суд визнав невинною жінку, яка відсиділа у в'язниці 43 роки

У США суд визнав невинною жінку, яка відсиділа у в'язниці 43 роки
Фото: vero_vig_050 з сайту Pixabay

Суд в американському окрузі Лівінгстон у Міссурі виправдав 63-річну Сандру Хемме, яка 43 роки провела у в'язниці. Це найдовший термін в історії країни, який відбували незаконно засуджені громадяни. Про це повідомляє The Guardian.

Як пише видання, жінку відправили до в'язниці у 1980 році. Тоді її визнали винною у вбивстві співробітниці бібліотеки в Сент-Джозефеї та засудили до довічного позбавлення волі.

- Жодні докази, крім неправдивих заяв пані Хемме, не пов'язують її зі злочином, - встановив суддя.

Під час перегляду справи суд також встановив, що "прямі докази" пов'язують вбивство Єшке із місцевим поліціянтом. Підозрюваний також пізніше опинився у в'язниці за інше покарання, де він і помер. Згідно з рішенням судді, виправдану жінку мають випустити з-під варти протягом 30 днів.

- Ми вдячні суду за визнання серйозної несправедливості, яку терпіла пані Хемме протягом більш як чотирьох десятиліть, - заявили адвокати Хемме.

Йдеться про вбивство бібліотекарки, яке сталося 1980 року. Тоді в ході судового процесу сама Хемме свідчила проти себе, але свідчення виявилися помилковими, оскільки на той час вона була пацієнткою психіатричної лікарні. Адвокати стверджували, що на той момент жінка страждала на слухові галюцинації, дереалізацію та вживання наркотиків.

За такі злочини Сандру могли засудити до страти. Для порятунку свого життя підсудна обмовила себе, зізнавшись у вбивстві. Пізніше вирок було скасовано, але у 1985 році суд визнав свідчення жінка єдиним доказом проти неї та засудив до довічного позбавлення волі.

  • 26 січня вперше в історії США в штаті Алабама засудженого стратили за допомогою газоподібного азоту. Зазначається, що штат просуває цей метод як простішу альтернативу смертельним ін'єкціям.
  • Коротко Про писав, що у 2022 році кількість страт на планеті збільшилася на 53%. У 19 країнах ім'ям закону умертвили загалом 883 особи.