22 грудня
Завантажити ще

В Greenpeace заявили про екологічну катастрофу через аварію російських танкерів біля Криму

В Greenpeace заявили про екологічну катастрофу через аварію російських танкерів біля Криму
Фото: t.me/greenpeaceUA

В Greenpeace Україна заявили про нову екологічну катастрофу в Керченській протоці через аварію двох російських суден з нафтопродуктами.

- Нова екологічна катастрофа в Чорному та Азовському морях через росіян. 4300 тонн мазуту зараз виливаються у води Керченської протоки, що з'єднує Чорне та Азовське моря в результаті аварії двох танкерів, які потрапили в шторм. Обидва російські танкери прямували з вантажем палива для російського флоту, — сказано в заяві організації.

Керівник дослідницьких лабораторій Greenpeace на базі Університету Ексетера у Великобританії доктор Пол Джонстон розповів, що будь-який розлив нафти або нафтопродуктів у цих водах може мати серйозні наслідки. 

- Якщо забруднення винесе на берег, це призведе до забруднення берегової лінії, яке буде надзвичайно важко очистити. Вплив на довкілля залежатиме від типу розлитої нафти. Важкі залишкові нафтопродукти як мазут, як правило, спричиняють більш помітний вплив у тому числі на морську фауну. Зараз основна увага має бути зосереджена на тому, щоб спробувати мінімізувати подальший розлив. Якщо кораблі затонуть, існує ймовірність довготривалого виливу нафти і нафтопродуктів, — сказав він.

В організації висловили сумнів в тому, що російські чиновники вживатимуть заходів для зменшення впливу на довкілля.

У коментарі Крим.Реалії директор Greenpeace Україна Наталія Гозак сказала, що “очевидно, це паливо для військових кораблів". Ліквідація наслідків таких забруднень потребує зусиль не однієї інституції, а міжнародного співробітництва.

- Але я впевнена, що Росія не дасть доступу, інформація буде максимально обмежена. І дуже сумніваюся, що РФ вживатиме якихось заходів для того, щоб ліквідувати наслідки. Найімовірніше, воно залишиться як є, – заявила Гозак.

Схожий інцидент стався в Керченській протоці у 2007 році, внаслідок чого в море вилилося близько 1500 тонн нафти. Навіть через рік після цього концентрація нафтопродуктів у воді була в десятки разів вищою за дозволені норми. Більшість цих продуктів опустилося на дно і, як наслідок, була вражена кормова база для морської біоти. На узбережжі утворилися великі плями мазуту, які вимагали ліквідації. Вони вражають усі морські життя – і птахів, і живі організми.

  • 15 грудня два російські судна з нафтопродуктами – «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239» – зазнали аварії в Керченській протоці через шторм. Один моряк загинув. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозила 4300 тонн мазуту. За даними видання «Важливі історії», протягом останніх пів року «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» доставляли в порт «Кавказ» мазут та експортне нафтове паливо з НПЗ «Роснефти».