25 листопада
Завантажити ще

У Львові вперше в Україні жінці пересадили відразу два органи - нирку та підшлункову залозу

У Львові вперше в Україні жінці пересадили відразу два органи - нирку та підшлункову залозу
Фото: facebook.com/1tmolviv

Першу в Україні успішну одночасну трансплантацію підшлункової залози та нирки виконали львівські медики у лікарні Святого Пантелеймона. Органи отримала дружина 33-річна медсестра Олена Ткачук із Рівненщини. Операція із трансплантації підшлункової вважається однією із найскладніших. Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.  

- З п’яти років хворіла на цукровий діабет. Підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки. На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години - нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі. Чоловік Олени - військовий, він захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту, - розповіли лікарі.

Пацієнтка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще - вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу.  Жінку виписують з лікарні на 11-й день після втручання - у її 33-й день народження. 

Водночас львівські хірурги разом із колегами із київської лікарні "Фефанія" виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні. Врятовано чотири життя. Посмертним донором для Олени та ще трьох пацієнтів став  42-річний чоловік із Нововолинська, який помер через інсульт. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку, і  родина чоловіка погодилася на донорство.

Легені пересадили чоловікові з Донеччини. Діагноз - кістозна гіпоплазія обох легень. Три роки він жив на кисневій підтримці. Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття. Його власний орган вбив цироз. Останні місяці чоловік балансував між життям та смертю. Він пережив сім внутрішніх кровотеч, коли за статистикою вже після третьої людина не виживає. Серце пересадили 48-річному львів’янину. На свій рятівний орган чоловік чекав рік. У нього - кардіоміопатія. Серце не могло перекачувати кров і ризикувало зупиниться щомиті. 

Центр трансплантології у Львові існує вже майже три роки. За цей час тут провели більше 200 операцій. 

Фото
Фото
04 Травня 202313:18