25 листопада
Завантажити ще

Українське посольство у Британії спростувало фейк щодо правил постановки на військовий облік

Українське посольство у Британії спростувало фейк щодо правил постановки на військовий облік
Фото: armyinform.com.ua

У деяких ЗМІ та соцмережах з'явилася інформація, що чоловіків-українців у Британії тепер будуть змушувати ставати на військовий облік. Нібито без цього їм можуть відмовити в оформленні паспорта чи інших документів. Насправді це виявилося фейком - на військовий облік чоловіки за кордоном зобов'язані ставати ще з 2022 року, повідомляє консульський відділ Посольства України у Великій Британії.

- Нагадуємо, що на сьогодні чинним законодавством не встановлено будь-яких обмежень для чоловіків призовного віку з надання консульських послуг. Тобто інформація про те, що без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт/доручення тощо, не відповідає дійсності, - кажуть у консульстві.

Також у посольстві роз'яснили правила постановки на військовий облік. Вимога ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів затверджена Кабміном ще  у грудні 2022 року, тож відтоді нічого не змінилося.

- Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні, зокрема, перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк понад три місяці - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України. Особисто у семиденний строк з дня прибуття до Сполученого Королівства прийти з паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до однієї із закордонних дипломатичних установ України на території Великої Британії для постановки на військовий облік, - йдеться у повідомленні.

  • Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що у четвер, 11 січня, народні депутати розглянуть у першому читанні законопроєкт про мобілізацію в Україні з рекомендаціями комітету. Проте це не означає, що законопроєкт одразу ухвалять, - його відправлять на доопрацювання до другого читання.
  • 9 січня у Верховній Раді України зареєстровано п'ять законопроєктів, спрямованих на покращення системи мобілізації. Серед них урядовий проєкт та чотири альтернативні варіанти.