Завантажити ще

Українські полярники в Антарктиці сфотографували унікальну хмару

Українські полярники в Антарктиці сфотографували унікальну хмару
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники з борту “Ноосфери”, коли перебували біля острова Кінг-Джордж, сфотографували унікальну хмару - вона нагадує фігуру кита, що пірнає в небесні хвилі. Про це у Facebook повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

- На задньому плані фото можна побачити овальні сочевицеподібні хмари та їхні фрагменти – вони вказують на стійкий стан (стійке розшарування) атмосфери на рівні їхнього утворення. Нижче ж помітні кілька сіріших купчастих хмар, які вказують на нестійкий прошарок атмосфери знизу.  Тобто тут відносно тепле й вологе повітря піднялося від поверхні океану, сформувало низькі хмаринки, а далі з розгону уперлося в стійкий прошарок атмосфери, - пояснює очільник відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Денис Пішняк.

Він зазначає, що під час цього зіткнення найімовірніше й утворилася така незвична хвилеподібна хмара. У коментарях під дописом користувачі пишуть, що комусь ця хмара нагадує пінгвіна, який занурився в сніг, а комусь - інопланетний літак.

  • 28 грудня полярники з української наукової станції "Академік Вернадський" поділилися відео, як тюлень-крилеїд ховається від зграї косаток, які на нього полювали. Його притулком стала тріщина в айсбергу. 
  • 24 грудня українські полярники зняли таймлапс під час літнього сонцестояння 21 грудня. На записі можна побачити не лише найдовший день, а й швидку зміну погоди поблизу станції "Вернадський".
Новини по темі: фото кити Вернадський