Завантажити ще

24 січня віряни вшановують пам’яті святої преподобної Ксенії Римлянки: що сьогодні не можна робити

24 січня віряни вшановують пам’яті святої преподобної Ксенії Римлянки: що сьогодні не можна робити

24 січня вважається Міжнародним днем освіти. Віряни вшановують цього дня пам'ять святої преподобної Ксенії Римлянки. До Нового року залишився 341 день.

Яке завтра церковне свято

Завтра, 24 січня, Ксенія була заміжньою жінкою, яка жила в Римі в IV столітті. Вона походила з родини знатних і заможних людей. Її чоловік був чиновником, і життя їх було забезпечене. Після смерті її чоловіка, Ксенія вирішила відмовитися від усіх благ земного життя і жити в молитві та покаянні. Вона віддала все своє майно бідним і оселилася в монастирі, прийнявши чернецтво.

Ксенія присвятила себе служінню Богу, покаяльним молитвам і підтримці нужденних. Вона стала взірцем покори та молитви, що надихало інших. Ксенія славилася як чудотворець. Люди йшли до неї за молитвами та отримували зцілення. Вона допомагала, зокрема, хворим і бездомним, і служила своєму ближньому з великою самовідданістю.

Після багатьох років духовної праці Ксенія відійшла до Господа. Пізніше вона була канонізована як свята, і її пам'ять відзначають в різних християнських традиціях.

Прикмети та звичаї 24 січня

  • Тварини сидять вдома і не хочуть вийти на вулицю — до сильного морозу.
  • Хмари пливуть дуже швидко — чекайте на хуртовину.
  • Ясна і сонячна погода показує, що весна буде ранньою, але холодною.

Що завтра не можна робити

Не можна цього дня ходити з брудною головою чи тілом, інакше сильно захворієте. Також не варто стригти нігті, тому що наступні кілька місяців будете ходити в боргах.

В давнину цей день вважали серединою зими. Селяни казали, що до кінця сезону холодів знадобиться стільки ж зерна, скільки вже з'їли, а тому обов'язково перевіряли запаси.

Як назвати дитину, народжену 24 січня

Сьогодні іменини святкують Ксенія (Оксана), Агапій, Вавила, Македоній та Тимофій.

Історичні події 23 січня

1848 — у Північній Каліфорнії Джеймс Маршал знайшов великий золотий злиток, що дало поштовх до виникнення явища, котре через рік стало називатись "золотою лихоманкою".

1859 — Дунайські князівства об'єдналися у Волощину та Молдову, попередника Румунії.

1861 — У Петербурзі вийшов друком перший номер українського щомісячника «Основа».

1918 — у ніч з 24 на 25 січня (за іншими даними 11-12 січня) було проголошено незалежність України.

1923 — у Харкові створено літературну спілку «Гарт».

1942 — в Комі АРСР (РРФСР) почалось перше в історії ГУЛАГу повстання ув'язнених.

1966 — Індіра Ганді стала третім прем'єр-міністром Індії.

1976 — сталася одна з найбільших у XX ст. катастроф танкерів-гігантів: біля берегів Франції сів на мілину танкер Olympic Bravery, який через три тижні розколовся навпіл.

1984 — у США в продажу за ціною 2495 доларів за штуку з'явились перші комп'ютери «Макінтош» — перший персональний комп'ютер, що використовує графічний інтерфейс користувача і комп'ютерну мишу, замість стандартного на той момент інтерфейсу командного рядка.

2010 — фантастичний бойовик «Аватар» Джеймса Кемерона, знятий у форматі 3D, став найкасовішим фільмом в історії.

2011 — вибух в аеропорту Домодєдово.

2015 — російські терористи «ДНР» обстріляли з «Градів» Маріуполь, внаслідок чого загинуло 30 осіб.

2024 — у Бєлгородській області РФ упав літак Іл-76. РосЗМІ стверджують, що на борту загалом було нібито близько 70 людей. Пізніше російські пропагандисти та Міноборони поширили інформацію, мовляв, на момент падіння літака у ньому перебували українські військовополонені.