Завантажити ще

Нові шахрайські схеми: скамери маскуються під "Ощадбанк", "Укрпошту" та інші офіційні установи

Нові шахрайські схеми: скамери маскуються під
Фото: Pexels з сайту Pixabay

Останнім часом шахраї маскуються під офіційні установи і розсилають фейкові повідомлення від імені державних установ. Експерти Центру протидії дезінформації при РНБО (ЦПД) та Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI розповіли про найновіші схеми обману.

Погрожують заблокувати рахунок в "Ощадбанку" 

- У повідомленнях з адреси [email protected]. com зловмисники вимагають підтвердити особу та погрожують блокуванням рахунку. Щоб уникнути цього, користувачам пропонують перейти за шахрайським посиланням. Мета зловмисників - заволодіти вашими конфіденційними даними для подальшого використання у злочинних цілях, - повідомляє ЦПД.

Голова правління "Ощадбанку" Сергій Наумов запевняє, що банк не надсилає таких повідомлень, про що свідчить підозріла адреса відправника шахрайських листів.

Фейкові посилки від "Укрпошти"

- Користувачам надходять повідомлення про нібито посилку, для отримання якої потрібно оновити адресу доставки, перейшовши за посиланням, - пише ЦПД.

В "Укрпошті" підкреслили, що вони не надсилають повідомлень із незнайомих номерів, а наявність зайвих символів, таких як тире, коми, крапки чи додаткові літери, свідчить про шахрайство.

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Шахрайський бот для учасників НМТ, щоб вкрасти персональні дані 

- У Telegram поширюється інформація про бота, який нібито «достовірно» повідомляє дату й місце проведення національного мультипредметного тесту, - пише ЦПД. 

Бот збирає персональну інформацію користувачів, включно з прізвищем, ім’ям, адресою та іншими даними. Для створення довіри в мережі поширюються підроблені відео з позитивними відгуками про "корисність" такого сервісу.

Український центр оцінювання якості освіти закликає учасників НМТ, їхніх батьків і вчителів уникати підозрілих посилань і не вводити особисті дані в сумнівних програмах.

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Фейкові SMS від Binance

- Невідомі від імені сервісу обміну криптовалют надсилають повідомлення із проханням зателефонувати за номером телефону або перейти за підозрілим посиланням, - пише SPRAVDI.

Завжди перевіряйте будь-які посилання чи номери телефонів через Binance Verify, щоб упевнитися в їх достовірності, радять у проєкті Brama. Також рекомендується налаштувати антифішинговий код. 

Фото: t.me/spravdi

Фото: t.me/spravdi