7 травня у світі відзначають Міжнародний день планетаріїв, в Україні - День калини. Віряни вшановують пам’ять святого мученика Акакія. До Нового року залишилося 238 днів.
Сьогодні, 7 травня, віряни вшановують день пам’яті святого мученика Акакія. Святий Акакій, сотник римського війська, увійшов до сонму християнських мучеників як зразок доблесті духу і безстрашної відданості Богові. Його життя сягає початку IV століття — часу, коли Римська імперія, охоплена темрявою язичницьких гонінь, виплеснула всю свою жорстокість на християнську громаду.
Служачи військовим начальником у Візантії, Акакій виділявся не лише мужністю та розважливістю, а й глибокою внутрішньою вірою. Його серце, очищене від марнославства, палало любов’ю до Христа. Коли розпочалися імператорські переслідування, святий не приховав своєї приналежності до християн і відкрито визнав свою віру перед суддями.
За цей сміливий вчинок на нього чекали страшні випробування: болісні тортури, побої, знущання, що мали на меті зламати його дух. Та мучительська лють виявилася безсилою перед твердістю Акакія. Він з гідністю витримав усі страждання, залишивши за собою світлий слід непохитності. Зрештою, за наказом правителя він був страчений — мечем відтяли йому голову, але душа його вознеслася до Царства Небесного як чистий і непереможний свідок Христа.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, якщо на Акакія ясно і тепло — літо буде врожайним і сухим; дощ цього дня — до дощового літа; багато роси вранці — на щедрий урожай огірків і кавунів; якщо цвітуть черемха та яблуня — чекайте на швидке потепління; якщо спів птахів голосний і дзвінкий — до доброї погоди; грім 7 травня — до теплого і вологого літа.
В народі 7 травня мало назву Акакій Сотник. Селяни ототожнювали образ святого Акакія з мужнім, добрим і справедливим воїном-захисником. Це поєднання церковної пам’яті та народної поваги до постаті воїна, який не зрадив свою віру, залишаючись справедливим навіть перед лицем смерті.
Сьогодні іменини святкують Антон, Давид, Іван, Йосип, Михайло, Платон та Анастасія. Талісманом людини, народженої 7 травня, є перли. Унікальні творіння самої природи, що вражають своєю красою і неповторністю. Навіть у наш час подрібнене перламутрове каміння активно додають до складу косметичних засобів — як інгредієнт розкоші, що дарує шкірі сяйво і ніжність.
1104 — хрестоносці зазнали поразки в битві під Харраном.
1253 — з Константинополя до Каракоруму вирушило французьке посольство на чолі з ченцем-францисканцем Гійомом де Рубруком.
1663 — в центрі Лондона відкрився Королівський театр. Через дев'ять років будівля згоріла, але була наново відбудована на попередньому місці, на Друрі-Лейн. Ніні — це найстаріший театр Англії.
1785 — француз Жан-П'єр Франсуа Бланшар разом з американцем Джоном Джеффрісом уперше у світі перетнули Ла-Манш на повітряній кулі.
1824 — у Відні відбулась прем'єра Дев'ятої симфонії Людвіга ван Бетховена.
1832 — Греція проголосила незалежність.
1861 — штат Теннессі ухвалив рішення про відокремлення від США.
1875 — підписання російсько-японського договору про обмін територіями, за яким Курильські острови переходили від Російської імперії в склад Японії в обмін на острів Сахалін.
1887 — американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Він проїхав 13500 миль і був у дорозі більше трьох років.
1890 — в Російській імперії переглянуті закони 1882 та 1885 років про працю малолітніх і підлітків в бік їх погіршення: для малолітніх допускалась 9-годинна праця, а також робота на свята з дозволу інспекції; дозволялась нічна праця підлітків; роботодавці також отримали право звільняти працівника за неявку на роботу більше шести днів на місяць тощо.
1904 — в Російській імперії скасована заборона на друк литовськомовних текстів латинською абеткою (введена в 1864 році). В Литві відзначається як День повернення друку.
1915 — німецька субмарина «U-20» торпедувала англійський пасажирський лайнер «Лузітанія». Загинули 1198 пасажирів.
1917 — Тимчасовий уряд Росії повернув Католицькій Церкві право релігійної проповіді в країні.
1920 — на другий день по закінченню Зимового походу головних сил Армії УНР, 6-та Січова дивізія Армії УНР в авангарді союзних українсько-польських військ вступила до Києва, з якого відступили окупаційні війська московської комуни.
1927 — заснована бразильська авіакомпанія VARIG — найбільша нині в Латинській Америці.
1934 — створення у Приамур'ї Єврейської автономної області з центром у Біробіджані.
1937 — Німеччина та Італія оголосили про створення військового союзу, відомого як «Вісь Рим-Берлін».
1941 — оркестр Гленна Міллера записав одну з найпопулярніших своїх мелодій Chattanooga Choo Choo.
1945 - о 2 год. 41 хв в Реймсі, в штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенхауера був підписаний акт про безумовну капітуляцію Німеччини.
1946 — в Токіо заснована компанія «Токіо цусін когьо» («Токійська компанія телезв'язку»), згодом — «Sony».
1954 - Уряди США, Франції і Великої Британії відмовились прийняти СРСР у члени НАТО.
1956 — міністр охорони здоров'я Великої Британії відмовився почати кампанію боротьби з палінням, заявивши, що він не певен в його шкоді.
1984 — в Москві КГБісти схопили на вулиці Андрія Сахарова і доставили в Горьківську обласну клінічну психіатричну лікарню ім. Семашка.
1985 — вийшла постанова ЦК КПРС про заходи щодо подолання пияцтва й алкоголізму. Початок найбільшої в історії СРСР антиалкогольної кампанії.
1995 — Національний банк України випустив монету вартістю 200 тисяч карбованців.
1996 — На Каннському кінофестивалі пройшла прем'єра фільму Люка Бессона «П'ятий елемент».
1999 — Вперше від моменту розколу в християнстві (1054) Папа Римський відвідав православну країну (Румунію).
2008 - об 11:00 у Чорному морі стався землетрус силою 3 бали за шкалою Ріхтера. Епіцентр був біля острова Зміїний. Слабкі поштовхи відчувались в Одесі.
2016 — У Полтаві відкрили перший у світі повноцінний пам'ятник гетьману Івану Мазепі.