Завантажити ще

7 травня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

7 травня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
Фото: pixabay.com

7 травня у світі відзначають Міжнародний день планетаріїв, в Україні - День калини. Віряни вшановують пам’ять святого мученика Акакія. До Нового року залишилося 238 днів.

Яке сьогодні церковне свято

Сьогодні, 7 травня, віряни вшановують день пам’яті святого мученика Акакія. Святий Акакій, сотник римського війська, увійшов до сонму християнських мучеників як зразок доблесті духу і безстрашної відданості Богові. Його життя сягає початку IV століття — часу, коли Римська імперія, охоплена темрявою язичницьких гонінь, виплеснула всю свою жорстокість на християнську громаду.

Служачи військовим начальником у Візантії, Акакій виділявся не лише мужністю та розважливістю, а й глибокою внутрішньою вірою. Його серце, очищене від марнославства, палало любов’ю до Христа. Коли розпочалися імператорські переслідування, святий не приховав своєї приналежності до християн і відкрито визнав свою віру перед суддями.

За цей сміливий вчинок на нього чекали страшні випробування: болісні тортури, побої, знущання, що мали на меті зламати його дух. Та мучительська лють виявилася безсилою перед твердістю Акакія. Він з гідністю витримав усі страждання, залишивши за собою світлий слід непохитності. Зрештою, за наказом правителя він був страчений — мечем відтяли йому голову, але душа його вознеслася до Царства Небесного як чистий і непереможний свідок Христа.

Що не можна робити 7 травня

  • Уникати сварок і конфліктів — у народі вважали, що в цей день важливо зберігати спокій і доброзичливість.
  • Не перевантажуватися фізичною роботою — це не строгий день відпочинку, але в народній традиції його вважали несприятливим для важкої праці в полі чи господарстві.
  • Не чинити несправедливості — оскільки Акакій постраждав за правду, вважається, що будь-яка неправда, брехня або несправедливий вчинок у цей день повернеться сторицею.

Народні прикмети і традиції на 7 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, якщо на Акакія ясно і тепло — літо буде врожайним і сухим; дощ цього дня — до дощового літа; багато роси вранці — на щедрий урожай огірків і кавунів; якщо цвітуть черемха та яблуня — чекайте на швидке потепління; якщо спів птахів голосний і дзвінкий — до доброї погоди; грім 7 травня — до теплого і вологого літа.

В народі 7 травня мало назву Акакій Сотник. Селяни ототожнювали образ святого Акакія з мужнім, добрим і справедливим воїном-захисником. Це поєднання церковної пам’яті та народної поваги до постаті воїна, який не зрадив свою віру, залишаючись справедливим навіть перед лицем смерті.

Як назвати дитину, яка народилася 7 травня

Сьогодні іменини святкують Антон, Давид, Іван, Йосип, Михайло, Платон та Анастасія. Талісманом людини, народженої 7 травня, є перли. Унікальні творіння самої природи, що вражають своєю красою і неповторністю. Навіть у наш час подрібнене перламутрове каміння активно додають до складу косметичних засобів — як інгредієнт розкоші, що дарує шкірі сяйво і ніжність.

Історичні події 7 травня

1104 — хрестоносці зазнали поразки в битві під Харраном.

1253 — з Константинополя до Каракоруму вирушило французьке посольство на чолі з ченцем-францисканцем Гійомом де Рубруком.

1663 — в центрі Лондона відкрився Королівський театр. Через дев'ять років будівля згоріла, але була наново відбудована на попередньому місці, на Друрі-Лейн. Ніні — це найстаріший театр Англії.

1785 — француз Жан-П'єр Франсуа Бланшар разом з американцем Джоном Джеффрісом уперше у світі перетнули Ла-Манш на повітряній кулі.

1824 — у Відні відбулась прем'єра Дев'ятої симфонії Людвіга ван Бетховена.

1832 — Греція проголосила незалежність.

1861 — штат Теннессі ухвалив рішення про відокремлення від США.

1875 — підписання російсько-японського договору про обмін територіями, за яким Курильські острови переходили від Російської імперії в склад Японії в обмін на острів Сахалін.

1887 — американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Він проїхав 13500 миль і був у дорозі більше трьох років.

1890 — в Російській імперії переглянуті закони 1882 та 1885 років про працю малолітніх і підлітків в бік їх погіршення: для малолітніх допускалась 9-годинна праця, а також робота на свята з дозволу інспекції; дозволялась нічна праця підлітків; роботодавці також отримали право звільняти працівника за неявку на роботу більше шести днів на місяць тощо.

1904 — в Російській імперії скасована заборона на друк литовськомовних текстів латинською абеткою (введена в 1864 році). В Литві відзначається як День повернення друку.

1915 — німецька субмарина «U-20» торпедувала англійський пасажирський лайнер «Лузітанія». Загинули 1198 пасажирів.

1917 — Тимчасовий уряд Росії повернув Католицькій Церкві право релігійної проповіді в країні.

1920 — на другий день по закінченню Зимового походу головних сил Армії УНР, 6-та Січова дивізія Армії УНР в авангарді союзних українсько-польських військ вступила до Києва, з якого відступили окупаційні війська московської комуни.

1927 — заснована бразильська авіакомпанія VARIG — найбільша нині в Латинській Америці.

1934 — створення у Приамур'ї Єврейської автономної області з центром у Біробіджані.

1937 — Німеччина та Італія оголосили про створення військового союзу, відомого як «Вісь Рим-Берлін».

1941 — оркестр Гленна Міллера записав одну з найпопулярніших своїх мелодій Chattanooga Choo Choo.

1945 - о 2 год. 41 хв в Реймсі, в штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенхауера був підписаний акт про безумовну капітуляцію Німеччини.

1946 — в Токіо заснована компанія «Токіо цусін когьо» («Токійська компанія телезв'язку»), згодом — «Sony».

1954 - Уряди США, Франції і Великої Британії відмовились прийняти СРСР у члени НАТО.

1956 — міністр охорони здоров'я Великої Британії відмовився почати кампанію боротьби з палінням, заявивши, що він не певен в його шкоді.

1984 — в Москві КГБісти схопили на вулиці Андрія Сахарова і доставили в Горьківську обласну клінічну психіатричну лікарню ім. Семашка.

1985 — вийшла постанова ЦК КПРС про заходи щодо подолання пияцтва й алкоголізму. Початок найбільшої в історії СРСР антиалкогольної кампанії.

1995 — Національний банк України випустив монету вартістю 200 тисяч карбованців.

1996 — На Каннському кінофестивалі пройшла прем'єра фільму Люка Бессона «П'ятий елемент».

1999 — Вперше від моменту розколу в християнстві (1054) Папа Римський відвідав православну країну (Румунію).

2008 - об 11:00 у Чорному морі стався землетрус силою 3 бали за шкалою Ріхтера. Епіцентр був біля острова Зміїний. Слабкі поштовхи відчувались в Одесі.

2016 — У Полтаві відкрили перший у світі повноцінний пам'ятник гетьману Івану Мазепі.