12 травня у світі відзначають Міжнародний день медичної сестри та Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми. Україна цього дня у 1954 році стала членом ЮНЕСКО. Віряни вшановують пам'ять святого Єпіфанія. До кінця року залишається 233 дні.
12 травня в церковному календарі – день пам’яті святого Єпіфанія. Він був палестинським монахом, а також єпископом у місті Саламін, що в Кіпрі. Єпіфанія вважають одним з ранніх Отців Церкви. Найбільше він прославився тим, що викривав єресь. А головним вченням вважав письмена Орігена. Погляди Єпіфанія склалися під впливом аскетів Єгипту та Палестини, які боролися з аріанством.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: світанок червоного відтінку — літо буде посушливим; на горобині багато квітів — буде хороший урожай ягід; похмурий ранок — буде літо дощовим; ясна зоря вранці — літо буде спекотним; хрущів багато — чекайте на засуху.
По можливості віряни йшли до храму і молилися, поминаючи мертвих. Також існувало повір'я, якщо поділитися хоча б чимось з іншою людиною, то вам повернеться сторицею.
Сьогодні іменини святкують Герман, Денис, Іван, Петро, Федір, Євдокія, Семен, Пилип. Талісманом людини, народженої 12 травня є циркон. Яскраве напівдорогоцінне каміння. З давніх часів вірили, що циркон є символом влади. Камінь часто носили мудреці.
996 — у Києві освячена перша в Київській Русі кам'яна церква Десятинна.
1311 — Інквізиція у Франції публічно стратила 54 лицарів Ордену тамплієрів.
1364 — у Кракові створений Ягеллонський університет.
1497 — Папа римський відлучив від церкви за єресь флорентійського ченця Джироламо Савонаролу.
1551 — в Лімі на базі монастирської школи Домініканського ордена заснований університет Сан-Маркос — перший на американському континенті.
1881 — встановлено французький протекторат над Тунісом.
1926 — у Польщі почався Травневий переворот, унаслідок якого в країні було встановлено авторитарний режим Санації.
1926 — Руаль Амундсен і Умберто Нобіле зробили політ на дирижаблі над Північним полюсом.
1929 — у Львові створена організація західноукраїнських письменників, які перебували на марксистській та радянофільській платформі — «Горно».
1937 — компанія Бі-Бі-Сі провела першу у світовій історії телетрансляцію (була показана церемонія коронації англійського короля Георга VI).
1949 — СРСР офіційно припинив блокаду Західного Берліна.
1954 — УРСР стала постійним членом ЮНЕСКО.
1965 — радянська автоматична міжпланетна станція «Луна-5», запущена космічною ракетою 9 травня 1965, досягла поверхні Місяця в районі Моря Хмар.
1993 — Естонію прийняли до Ради Європи.
1994 — Азербайджан та Нагірно-Карабаська Республіка припинили військові дії на підставі Бішкекського протоколу.
2004 — в англіканській церкві введено посаду вебсвященика, який опікується приходом, що існує виключно в мережі Інтернет.
2007 — Андрій Данилко посів друге місце на пісенному конкурсі «Євробачення-2007», поступившись Марії Шерифович із Сербії.