Завантажити ще

16 травня - яке свято, що сьогодні не можна робити, все про цей день

16 травня - яке свято, що сьогодні не можна робити, все про цей день
Фото: pixabay.com

16 травня у світі відзначають Міжнародний день мирного співіснування, Міжнародний день світла,  День любові до дерев, День мікробіолога та День біографа. Віряни вшановують пам'ять преподобного Феодора. До кінця року залишається 229 днів.

Яке сьогодні церковне свято

16 травня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Феодора. Феодор жив у IV столітті в Єгипті. Він народився в знатній і багатій родині, але у віці 14 років пішов з дому і приєднався до монастиря, де став учнем Пахомія Великого. Феодор дав обітницю зречення від світу і згодом був поставлений головним на будівництві Тавенніської обителі. Після смерті Пахомія Феодор залишився керувати монастирем і став очільником всіх Фіваїдських обителей. Він був першим, кого висвятили в священики у своїй обителі, тому отримав ім’я Освячений. Феодор мав дар дивотворення і помер у глибокій старості.

Що не можна робити 16 травня

  • Рекомендовано не брати до рук гострі предмети.
  • Краще не працювати в полі після полудня.
  • Не можна святкувати важливі події, наприклад, весілля.

Народні прикмети і традиції на 16 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: вже є квіти на горобині — холодів не буде; дощить і жаби кумкають — скоро розпогодиться; на озерах вже є латаття — до стійкого теплого літа; почути грім — буде великий урожай.

Наші пращури вважали, що це сприятливий день для того, щоб посіяти жити, пшеницю, овес. В народі преподобного Феодора називали захисником зернових.

Як назвати дитину, яка народилася 16 травня

Сьогодні іменини святкують Олександр, Аркадій, Георгій, Єфрем, Микола, Петро та Федір. Талісманом людини, народженої 16 травня, є олівін. Мінерал, який широко використовують в ювелірній справі. Здавна олівін вважався захисним каменем, який допомагає реалізувати будь-які плани.

Історичні події 16 травня

1648 — Під Жовтими Водами військо Богдана Хмельницького завдало поразки польському війську Стефана Потоцького.

1686 — У Москві між Московією та Річчю Посполитою підписано «Вічний мир».

1920 — Жанну д'Арк канонізовано римською католицькою церквою.

1929 — У США відбулася перша церемонія вручення «Оскарів».

1954 — Почалося Кенгірське повстання, повстання ув'язнених в 3-му табірному відділенні Степового табору в селищі Кенгір (Казахстан).

1966 — У Китаї оголошений початок «культурної революції».

1975 — Японка Табеї Дзюнко стала першою жінкою, яка скорила Еверест.

1985 — Підписаний Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про посилення боротьби з пияцтвом».

2004 — українська співачка Руслана Лижичко здобуває перемогу в пісенному конкурсі «Євробачення» 2004, здобувши переможних 280 балів на підставі телеопитування, яке проводилось в 36 країнах.

2008 — Україна стала 152-им членом Світової організації торгівлі.