Через скорочення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) можуть піти нанівець усі успіхи в боротьбі з такими захворюваннями, як ВІЛ/СНІД, малярія та респіраторні інфекції. Як пише Financial Times з посиланням на дослідження, опубліковане в понеділок у журналі Lancet, це може призвести до більш ніж 14 мільйонів додаткових смертей до 2030 року.
Згідно з матеріалом, жертвами скорочення фінансування USAID можуть стати у тому числі і 4,5 мільйона маленьких дітей, які в іншому разі залишилися б живими. Дослідники наголосили, що Вашингтон тривалий час був провідним донором для країн із низьким і середнім рівнем доходу.
Дослідники у своїй роботі використали дані про смертність зі 133 країн і територій, щоб оцінити вплив усього фінансування USAID на всю смертність з 2001 по 2021 рік. Після цього вони оцінили смертність за віковими, статевими та причинними групами, використовуючи отримані дані для прогнозування впливу скорочення фінансування в період з цього року по 2030 рік.
За даними дослідників, в період з 2025 по 2030 рік щорічно буде на 1,78-2,5 млн смертей більше, ніж історично, виходячи з передбачуваного сценарію поточного і майбутнього скорочення фінансування.