У ніч на 14 липня пішов із життя житель Хмельницького та колишній політв’язень радянської доби Кузьма Матвіюк. Йому було 84 роки, смерть настала внаслідок зупинки серця. Цю сумну новину підтвердив його син Петро Матвіюк, пише "Суспільне Хмельницький".
- Ми його завезли до лікарні просто на огляд у кардіолога, а кардіолог сказав: "Ні, кладіть до лікарні, в міську лікарню хай лягає". Він ліг до лікарні, йому там було щось гірше, і гірше, і гірше. Десь з тиждень там пролежав і помер. Знаєте, в 84 роки в нього вже майже нічого не обходилося без проблем. В нього і серце, і ноги, і мозок, і тиск, і все разом, - заявив Петро Матвіюк.
Чоловік додав що його батько перебував на лікуванні в лікарні протягом останнього тижня. Петро також зазначив, що дзвінок із лікарні пролунав близько 00:30, але припускає, що смерть настала ще до півночі, просто медики повідомили про це не одразу.
Петро Матвіюк також поділився, що батько мав чимало задумів та життєвих планів. Зокрема, він працював над новою книгою, яку, ймовірно, не встиг завершити. За словами Петра, ці творчі наміри додавали йому сили й мотивації жити - він неодноразово говорив, що не готовий прощатися з життям, поки не допише свій рукопис.
Прощання відбудеться 15 липня - спершу о 12:00 біля дому, де мешкав Кузьма Матвіюк, а о 12:30 - в храмі Святої Параскеви у селі Пирогівці. У міській раді Хмельницького повідомили, що організовують транспорт для охочих поїхати до Пирогівців попрощатися з покійним. Деталі щодо часу та місця відправлення ще уточнюються.
Біографічна довідка про Кузьму Матвіюка
Кузьма Матвіюк народився 2 січня 1941 року в селі Ілляшівка на Хмельниччині. Після школи у 1960 році вступив на інженерний факультет Української сільськогосподарської академії в Києві. Після закінчення викладав у профтехучилищі на Вінниччині, звідки й був призваний до армії.
У 1971 році здобув педагогічну освіту за спеціальністю "викладач спецдисциплін". Працюючи в технікумі, разом із колегами запроваджував викладання українською мовою.
13 липня 1972 року його заарештували співробітники КДБ. Наприкінці того ж року засудили до чотирьох років таборів суворого режиму за виготовлення, зберігання та поширення антирадянських матеріалів і "націоналістичну агітацію".
У 1988–1989 роках Матвіюк долучився до створення ГО "Спадщина", Товариства української мови ім. Т. Шевченка та обласного осередку Народного Руху. У 1990–1992 роках очолював міськрайонну організацію НРУ, а в 1993-му заснував обласне товариство політв’язнів і репресованих, яке очолював до 1999 року.
Брав участь у Революції Гідності. У період з 1998-го по 2018 рік опублікував понад 150 матеріалів про національне відродження, державне будівництво, захист села та української землі.