22 листопада
Завантажити ще

Як знайти свого депутата: топ-3 підказок

Як знайти свого депутата: топ-3 підказок
Фото: Григорій КОНСТАНТІНОВ

- А депутати вже повернулися після свят до роботи ? - Запитала мене сьогодні подруга.

- Так, повернулися. Наступного тижня вони працюють із виборцями, - відповіла я і тут же почула саркастичне «хі-хі». Свою реакцію подруга пояснила тим, що більшість українців якщо й знає, хто депутат за їхнім округом, то точно не знає, як потрапити на прийом до народного обранця, де його шукати: за яким номером дзвонити, в які двері стукати.

«КП в Україні» вирішила усунути цю прогалину. Називаємо 3 вірні способи, як знайти депутата і потрапити до нього на прийом.

Перший. Вивчіть профіль народного депутата на офіційному сайті Верховної Ради. На прохання народного депутата там публікуються адреси його громадських приймалень. Але є проблема. Не всі слуги народу озвучують таке прохання. Наприклад, глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія не розсекретив адреси своїх приймалень. Немає інформації щодо прийомних співголов «Європейської солідарності» Ірини Геращенко та Артура Герасимова. Не вказані адреси приймальних співголови фракції ОПЗЖ Юрія Бойка, а також лідера фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Якщо не вдалося знайти чіткої адреси приймалень і графіка їх роботи, то не соромтеся зателефонувати до помічника народного депутата з питанням, яке цікавить. На сайті ВРУ ви точно знайдете контакти помічників та/або центральних приймалень усіх депутатів парламенту.

Другий. Загляньте на персональну сторінку народного обранця, який цікавить вас, у фейсбуці. Можливо, тут вам усміхнеться доля. Деякі депутати залишили номери своїх мобільних телефонів (реальних) у контактній інформації профілю. Так нам вдалося знайти мобільні номери народних депутатів Андрія Бобляха, Олександра Горенюка, Сергія Штепи, Андрія Богданця, Анни Пуртової. А деякі парламентарі практикують фейсбук-громадські приймальні. Такі сторінки є, наприклад, у депутата Оксани Савчук та Олександра Пономарьова. Електронна громадська приймальня працює у депутата Віктора Чорного.

Третій. Не ігноруйте офіційні сайти політичних партій, до фракцій яких входять депутати. Там можете знайти цікаві опції. На сайті пропрезидентської партії «Слуга народу» є не лише сторінки-досьє на кожного депутата, а й функція «звернутися до депутата». Для цього достатньо вказати свої ПІБ, адресу електронки та лаконічно описати суть звернення. Далі чекати реакції у відповідь. На крайній випадок: на сайті партій є контакти секретаріату політсили. Можна зателефонувати та попросити інформацію про приймальні депутата або контакти його помічника.