25 листопада
Завантажити ще

Терехов хоче, щоб долю пам'ятника Жукову харків'яни вирішили після війни

Терехов хоче, щоб долю пам'ятника Жукову харків'яни вирішили після війни
Фото: facebook.com/gennadykernes

Рішення про остаточну долю пам'ятника маршалу Жукову в Харкові, який демонтували без згоди міської влади 17 квітня, мають ухвалити харків'яни внаслідок соцопитування. Про це мер Харкова Ігор Терехов сказав в інтерв'ю виданню "Бабель".

- Щодо маршала Жукова, повернемося до цього питання після війни. Ви ж знаєте, що є дуже багато харків'ян, котрі не трактували Жукова як маршала перемоги. Є різні сторони. І ось я хочу, щоб ухвалили рішення харків'яни шляхом соціологічного опитування. Після нашої перемоги розуміння дуже у багатьох перевернеться. І я хочу, щоб це було свідоме рішення Харкова, а не особисте рішення мера міста, – наголосив Терехов.

При цьому градоначальник заявив, що "знає, яким буде рішення харків'ян", але він не має права нав'язувати їм свою думку.

Вранці 17 квітня у Харкові демонтували пам'ятник Жукову. За словами голови адміністрації Немишлянського району Тетяни Топчий, "це зробили військові". На постаменті після падіння Жукова з'явилися напис "Слава Україні" та національний герб.

Харківський міський голова Ігор Терехов в ефірі телемарафону 17 квітня так прокоментував знесення пам'ятника маршалу Жукову: "Я бачив такі ж кадри, як і ви, з приводу маршала Жукова. Що тепер коментувати? Давайте повернемося до цієї розмови після перемоги, після війни".

2 червня 2019 року (ще при Кернесі) під час одного з мітингів у Харкові вже зносили пам'ятник Жукову, але міська влада швидко повернула його на місце. У травні 2021 р. в.о. мера Харкова Ігор Терехова говорив, що пам'ятник Жукову у Харкові "стояв, стоїть і стоятиме". Крім того, у Харкові вже тривалий час тягнеться епопея з перейменуванням (туди і назад, і так уже кілька разів) проспекту імені маршала Жукова.

ДОВІДКА

Георгій Жуков – радянський воєначальник, керував операціями за часів Другої світової війни. Після війни став першим заступником міністра оборони СРСР, а з 1955-го по 1957 рік очолював відомство. 1957 року його виключили з Центрального комітету Компартії СРСР, зняли з усіх постів в армії та відправили у відставку. У СРСР Жукова називали "маршалом Перемоги", відзначаючи його внесок у розгром гітлерівської Німеччини. Водночас воєначальника (вже після війни) звинувачували в тому, що Жуков абсолютно не цінував життя своїх солдатів - "завалював супротивника трупами".