23 листопада
Завантажити ще

У курганах Полтавській області археологи знайшли прикраси скіфської доби

У курганах Полтавській області археологи знайшли прикраси скіфської доби
Фото: facebook.com/bilskgelon

Під час розкопок курганів могильника Скоробір у Полтавській області археологи знайшли уламки посуду, наконечники стріл та прикраси часів скіфської доби. Знахідок небагато, тому що кургани давно були розграбовані. Про це повідомили в історико-культурному заповіднику «Більськ».

Під час розкопок першого кургану, який датується останньою чвертю VI ст. до н.е, знайшли уламки ліпленої миски, яка була частиною поховального інвентарю, черпак та декілька бронзових наконечників стріл. 

В одній із могил другого кургану (друга чверть V ст. до н. е.) знайшли сагайдачний набір з десятками бронзових наконечників стріл та деталі кінської вуздечки: залізні вудила, псалії, прикраси шкіряних ремінців у вигляді бронзових бляшок та ворворки (рухома кулька на шнурку або тасьмі, що розташовувалася над головкою китиці - Ред).

- Отримані матеріали доповнюють загальну картину формування південної частини грандіозного курганного некрополя Скоробір. Можна припустити, що на вивченій ділянці могильника найбільш ранні поховання датуються першою половиною VI ст. до н.е. Поряд з ними з часом виникали й кургани представників інших верств суспільства, могили яких відрізняються простою будовою, меншими розмірами камери та не таким виразним набором поховального інвентарю. Найбільш пізні насипи цієї групи можуть бути датовані другою чвертю V ст. до н. е, - розповіли в історико-культурному заповіднику «Більськ».

Могильник Скоробір археологи почали досліджувати у 2019 році. До складу некрополя входять понад 1000 курганних насипів. 

У вересні під час археологічних розкопок на території Котелевського городища Полтавської області знайшли посуд та зброю, датовані ІІІ – І ст. до н.е. 

Новини по темі: археологи