22 листопада
Завантажити ще

У поточному році зареєстровано більш як 300 конфліктів між ТЦК та цивільними, «постійні проблеми» на Львівщині, – Лубінець

У поточному році зареєстровано більш як 300 конфліктів між ТЦК та цивільними, «постійні проблеми» на Львівщині, – Лубінець
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Протягом 2023 року в Україні було зареєстровано  більш як 1000 конфліктів між ТЦК та цивільними. За три місяці поточного року зафіксовано вже більш ніж 300 таких випадків, розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

- Це, скажімо так, кейси, в яких треба розбиратись. Звернень набагато більше… Мене інформують, що відкрите дисциплінарне провадження, що на когось наклали адміністративне стягнення. Але я не бачу, навіть по максимально ганебних випадках, реального покарання (представників військкоматів. – Ред.), - розповів Лубінець.

Він також заявив, що намагається розбиратись із кожним випадком особисто. Наприклад, щодо інциденту на Кіровоградщині, коли цивільний дістав сокиру під час спілкування з працівниками ТЦК, омбудсмен задався питанням, що саме спонукало громадянина зробити це.

- У нього родич вважається зниклим безвісти. Можливо, він в полоні, можливо, загинув — ніхто не знає. І він побачив, як прийшли видавати повістки в цьому селі, - сказав Лубінцеь.

За його словами, держава в таких випадках повинна давати оцінку діям кожного, хто приймав в цьому участь.  

- Держава повинна реагувати: неправі представники ТЦК — відкриваєте дисциплінарне провадження, давайте юридичну оцінку. Неправі громадяни України — так само. Але всі повинні розуміти: є правова система, вона має діяти. Якщо вона не діє, ми прийдемо до точки, з якої буде важко повернутись до нормального життя, - наголосив омбудсмен.

За словами Лубінця, він об'їхав багато областей.

- У Чернівецькій області є подібні ганебні випадки. Львівська область — постійно проблеми, Закарпаття. На території двох областей подякував працівникам ТЦК за професійність — це Черкаська та Кіровоградська області. Ну чому вони можуть це зробити, а інші — ні? – задався питанням омбудсмен.

  • 28 березня речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін заявив, що вони написали кілька звернень до поліції, аби близько 30 тисяч людей доставити до військкоматів. Звернення до поліції подали щодо тих, хто вчинив адміністративне правопорушення за двома статтями - про порушення правил військового обліку та про мобілізацію. 
  • У Хмельницькій області жінки напали на автомобіль працівників територіального центру комплектування. Одна з них буде покарана за скоєне.