3 лютого відзначають Міжнародний день золотистого ретрівера. Віряни вшановують пам'ять святих Симеона Богоприємця і Анни Пророчиці. До Нового року залишився 331 день.
3 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих Симеона Богоприємця і Анни Пророчиці. Святий Симеон Богоприємець був старцем, якому було обіцяно Богом, що він не помре, доки не побачить Месію. Коли Діва Марія і Йосиф принесли Ісуса до Єрусалимського храму, щоб представити Його Господу, Симеон зустрів їх і визнав в Ісусі Месію. Він взяв немовля на руки і виголосив знаменитий гімн, відомий як "Нині відпущаєш". Цей гімн є однією з основних молитов православної церкви і часто використовується під час вечірніх служб.
Анна Пророчиця була вдовою і пророчицею, яка також зустріла Ісуса в храмі того ж дня. Вона була дуже старою жінкою, яка служила Господу постами і молитвами. Побачивши немовля Ісуса, вона почала розповідати всім про Нього як про Месію, який мав спасти народ Ізраїлю.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: ліс шумить до відлиги, а якщо тріщить — чекайте на мороз. Погана тяга в печі — означало, що скоро прийде тепла погода, а горобці голосно співають — до швидкого приходу весни. Багато снігу лежить — літо буде дощовим, сирим.
Святим цього дня обов'язково моляться за здоров'я дитини. Часто їх називали "хранителями немовлят".
Сьогодні іменини святкують Василь, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман, Семен, Тимофій, Ганна. Талісманом людини, народженої 3 лютого, є бірюза. Це - мінерал, який несе щастя своєму власнику. Бірюза здавна використовувалася для покращення сну, настрою.
1690 — в англійській колонії Массачусетс вперше в Америці увійшли в обіг паперові гроші. Їх використовували для оплати солдатів-найманців у війні з Квебеком
1815 — у Швейцарії засновано першу у світі фабрику з виробництва твердого сиру.
1830 — представники Великої Британії, Франції і Росії підписали Лондонський протокол, яким визнали Грецію незалежною конституційною монархією. До цього протягом кількох століть Греція перебувала під ярмом османського султана.
1851 — французький фізик Леон Фуко представив Паризькій академії наук письмове повідомлення, у котрому детально описав експеримент з вільним маятником, установивши тим самим закон відхилення площини його коливання через обертання Землі навколо осі
1863 — у місцевій газеті містечка Вірджинія (штат Невада) опубліковано гумористичне оповідання 27-літнього журналіста Семюеля Ленгхорна Клеменса, підписане псевдонімом Марк Твен.
1921 — у Тарнові (Польща) почала роботу «Рада республіки» — тимчасовий український уряд у вигнанні.
1926 — у Чехословаччині чеська мова стала офіційною мовою країни.
1929 — завершився Перший конгрес Українських націоналістів (28 січня — 3 лютого) у Відні, де створено Організацію українських націоналістів, головою проводу якої було обрано Євгена Коновальця.
1932 — відділ нацменшин Сибірського крайвиконкому ухвалив рішення про переведення українською мовою низового апарату Павлоградського, Полтавського, Славгородського, Ординського, Ключевського, Карасуського, Знаменського і Черлацького районів.
1940 — у Вінніпезі створений Комітет українців Канади.
1953 — вийшла друком книга французького океанографа Жака-Іва Кусто «Світ мовчання» — найзнаменитіша робота науковця, в якій він описав унікальні результати трирічного вивчення підводного світу.
1956 — відповідно до вказівок директивних органів, Міністерство культури УРСР здійснило ряд заходів із вилучення з фондів музеїв УРСР експонатів та документів, які відображають діяльність різних «антирадянських контрреволюційних організацій, портретів окремих буржуазно-націоналістичних діячів дореволюційної Росії, панської Польщі, Австро-Угорщини» та інших.
1969 — в Каїрі на Палестинському національному конгресі новим лідером Організації визволення Палестини обрано Ясіра Арафата — засновника і голову терористичної організації ФАТХ.
1986 — Папа Римський Іван Павло II зустрівся в Калькутті з матір'ю Терезою.
1994 — Верховна Рада України ратифікувала в повному обсязі Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ-1).
1995 — перші військові навчання НАТО на території колишньої НДР.
1998 — на італійському гірськолижному курорті Кавалезе загинули 20 осіб, коли трос підйомника перерізав літак НАТО, що заходив на посадку.
2005 — найдорожча у світі газета вийшла друком в Китаї. Спеціальний випуск «Economic Daily» в місті Шеньчжень був надрукований на золотому папері (вартість одного екземпляра газети становила 8000 доларів США).
2009 — закінчився процес «Румунія проти України» у Міжнародному суді в Гаазі щодо статусу українського острова Зміїний та шельфу в Північно-Західному Чорномор'ї. Зміїний визнано саме островом, як на тому наполягала Україна (а не скелею, як доводили румуни), однак переважну частину спірної ВЕЗ віддано Румунії.
2011 — організація «Репортери без кордонів» заявила, що у рейтингу свободи слова «Репортерів без кордонів» Україна за рік президентства Януковича знизилась на 42 позиції та займає 131-е місце — після Іраку.
2014 — в ході Революції гідності в Києві ветерани-афганці та «Правий сектор» провели власні переговори з МВС та СБУ про звільнення заарештованих на підставі ухваленого закону про амністію. Апеляційний суд відпустив іще 8 затриманих на Грушевського. Комендант Євромайдану підтвердив, що майданівці готові звільнити частину вулиці Грушевського, зокрема якщо їхніх побратимів силовики випустять з-під арешту. Вночі у столиці спалахнули 4 автівки.
2021 — введено указом президента в дію рішення РНБО, персональні економічні санкції та обмеження проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, заблоковано проросійські телеканали 112, ЗІК та Newsone як пропагандистські.