За словами вчених, Європа минулого року зіткнулася з найбільш масштабними з 2013 року повенями: значні затоплення охопили 30% річкової мережі континенту. У 2024 році повені в Європі забрали життя щонайменше 335 людей і торкнулися понад 410 тисяч осіб. Про це пише Reuters.
- Найбільше постраждала Західна Європа: 2024 рік увійшов до десятки найвологіших років для регіону з 1950 року. Бурі та повені є найдорожчими серед екстремальних погодних явищ в Європі, завдаючи збитків на понад 18 мільярдів євро за рік, - йдеться у спільному звіті Служби змін клімату "Копернікус" ЄС та Всесвітньої метеорологічної організації (the World Meteorological Organization).
Глобально 2024 рік став найтеплішим за всю історію спостережень, як і для Європи - континенту, що нагрівається найшвидше. Середня температура на планеті вже на 1,3°C вища за доіндустріальний рівень, що переважно спричинено людським впливом на клімат.
У звіті також відзначено позитивні зміни: відновлювані джерела енергії забезпечили рекордні 45% енергоспоживання Європи, а більшість міст мають плани адаптації до змін клімату. Але екстремальні погодні явища фіксувалися по всій Європі: у Південно-Східній Європі - найдовша хвиля тепла (13 днів), льодовики Скандинавії скоротилися, а тепловий стрес зріс. Східну Європу вразила посуха, тоді як Західну - повені. Майже третина річок перевищила поріг затоплення, а 12% мали рівень "серйозних" повеней.