15 січня віряни східного обряду вшановують пам’ять святих преподобних Павла Тивейського та Іоанна Кущника. До кінця року залишається 350 днів.
Яке сьогодні церковне свято
Сьогодні віряни вшановують пам’ять святих преподобних Павла Тивейського та Іоанна Кущника. Преподобний Павло Тивейський (близько IV століття) був святим, який відзначався глибокою духовністю та відданістю Христу. Народився він у Тивейській області (територія сучасного Єгипту) і в молодому віці вступив на шлях чернецтва. Він був відомий своєю суворою аскезою та молитвами. Павло проводив своє життя в усамітненні в пустелі, де шукав глибокого єднання з Богом.
Його життя стало прикладом духовної відданості, адже він проводив роки в безмовності, відокремленості та постійній молитві, уникаючи будь-якої зовнішньої метушні. Це була важка і важлива частина традиції пустельного чернецтва, яка прагнула до безперервної молитви та боротьби з внутрішніми спокусами. Його спогади стали важливими для духовного розвитку християн, а його приклад є втіленням благочестя та відданості Божій волі.
Преподобний Іван Кущник — чернець, який також відзначався глибокою духовністю та відданістю чернечому життю. Іван Кущник був відомий тим, що обрав спосіб життя серед людей, уникаючи при цьому шуму та метушні. Як і багато інших преподобних, він вів аскетичний спосіб життя, часто мандруючи або працюючи на землі.
Одним із головних моментів його життєвого шляху було те, що він жив за прикладом Ісуса Христа, сприяючи розвитку духовних цінностей, працюючи руками, а також допомагаючи іншим в їхніх духовних пошуках. Іван Кущник вважав, що шлях до святого життя можна досягти навіть у простих умовах життя через безперервну молитву та працю.
Народні прикмети 15 січня
Що сьогодні не можна робити
15 січня не слід хвалитися придбаними речами або своїми успіхами, інакше все втратите. Намагайтесь максимально обережно поводитися з речами. Якщо щось загубите, то пізніше це важко буде відшукати.
Як назвати дитину, народжену 15 січня
Сьогодні іменини святкують Алпсідій, Варлам, Гавриїл, Герасим, Олена, Єлпідій, Іван, Михайло, Павло, Пансофій та Прохор.
Історичні події 15 січня
1559 — коронація англійської королеви Єлизавети I, останньої з династії Тюдорів.
1700 — Петро I звелів дворянам змінити довгий та незручний одяг на європейські костюми.
1776 — у Львові вийшов перший примірник Gazette de Leopol, першого відомого періодичного видання на території України.
1939 — у СРСР впровадили трудові книжки для робітників і службовців (раніше існували в 1919—1923 рр.).
1943 — у штаті Вірджинія (США) завершили будівництво Пентагону — найбільшої офісної споруди у світі, у якій базується Міністерство оборони США.
1945 — відділи НКВС штурмували «бандерівську столицю» — містечко Космач. У ході бою загинув командир дивізії ВВ НКВС Герой Радянського Союзу полковник М. Дергачов та 386 енкаведистів. Березівською сотнею керував Мирослав Симчич.
1970 — 28-річний полковник Муаммар Каддафі, котрий прийшов до влади в Лівії в 1969 р. внаслідок військового перевороту й повалення влади короля Ідріса, проголошений прем'єр-міністром країни.
1986 — у радянських газетах опубліковано заяву Генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова, в якій проголошено «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь».
1992 — Президією Верховної Ради України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький
1993 — у США на телеканалі NBC вийшла в ефір остання (2137) серія «Санта-Барбари».
1994 — за нез'ясованих обставин зник безвісти український політик Михайло Бойчишин.
2009 — екіпаж американського аеробуса А-320 зміг урятувати від загибелі 146 пасажирів, посадивши літак із зупиненими двигунами на воду річки Гудзон посеред Нью-Йорка. Двигуни аеробуса відмовили внаслідок зіткнення зі зграєю гусей на висоті 850 м після зльоту з аеропорту «Ла Гуардія».