17 сiчня
Завантажити ще

18 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

18 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 18 січня, День технічного обслуговування. Віряни вшановують пам'ять святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. До Нового року залишилося 347 днів.

Яке сьогодні церковне свято

18 січня в церковному календарі — день пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. Афанасій народився в християнській родині в Олександрії. Ще в молодому віці він помітив, що в церкві немає справжньої благочестивості. Після смерті патріарха Олександра Афанасій зайняв його посаду і розвінчав послідовників аріанців. Через це святого обмовили, приписали вбивство і зґвалтування. Кілька разів навіть виганяли з Олександрії.

Кирило був ще одним відомим поборником справедливості і віри в Христа. Отримавши посаду патріарха, він одразу вигнав із Олександрії єретиків, освятив капище і побудував храм на його місці. Кирило також скликав Вселенський собор, під час якого вчення Несторія визнали єретичним.

Що не можна робити 18 січня

  • Цього дня не варто звертатися до суду, тому що програєте справу.
  • Не можна від цього дня і до Великодня справляти весілля.
  • Заборонено сваритися, лихословити і переїдати.

Народні прикмети і традиції на 18 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: птахи літають низько над землею — буде негода, відлига цього дня вказує на вологе літо і поганий врожай, сильна заметіль — зима ще затримається, опівдні з-за хмар виглянуло сонце — чекайте на ранню весну.

Наші предки вірили, що сни в ніч проти 19 січня є пророчими. Тому обов'язково їх запам'ятайте, але нікому про них не розказуйте.

Як назвати дитину, яка народилася 18 січня

Сьогодні іменини святкують Кирило, Євген, Марко, Дмитро, Омелян, Іларіон, Максим, Охрім, Маркіян, Афанасій, Опанас, Олексій, Оксана та Марія. Талісманом людини, народженої 18 січня, є смарагд. Дорогоцінний камінь, який вважається одним з основних серед самоцвітів. Здавна вірили, що смарагд допомагає відшукати свою другу половинку.

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Історичні події 18 січня

1654 — у Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила віддати Гетьманщину під протекторат Московського царства зі збереженням прав і вольностей Війська Запорозького.

1778 — британський мореплавець Джеймс Кук став першим європейцем, який побачив сучасні Гавайські острови і назвав їх Сандвічевими островами.

1871 — після закінчення програної французами франко-прусської війни у Версальському палаці проголошено створення Німецької імперії, відомої як Другий Рейх.

1886 — у випуск надійшов перший автомобіль.

1918 — на зборах студентів Київського університету Святого Володимира та Українського національного університету ухвалено рішення створити Студентський курінь Січових стрільців.

1919 — у Версалі розпочалася Паризька мирна конференція, учасники якої схвалили статут Ліги націй.

1926 — на Арбаті в кінотеатрі «Художній» пройшла прем'єра фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін». Фільм постійно включається кінокритиками в десятку найкращих фільмів усіх часів і народів.

1939 — у Хусті з представників українських партій, за винятком комуністів, засновано Українське Національне Об'єднання — політичну організацію закарпатських українців. Головою Об'єднання став Федір Ревай, почесним головою — о. Августин Волошин. 27.01 УНО сформував список кандидатів у посли до Сойму Карпатської України, які за підсумками виборів усі були обрані, здобувши 92,4 % голосів. З окупацією Закарпатської України Угорщиною УНО припинило діяльність.

1944 — на Волині відбулися перші серйозні сутички Української повстанської армії з військами НКВС.

1963 — засновано футбольний клуб «Карпати» (Львів).

1964 — американські лікарі закликали конгрес зобов'язати сигаретні компанії розміщувати на пачках попередження про небезпеку паління для здоров'я.

1964 — «Бітлз» уперше потрапили в американський хіт-парад з піснею I want to hold your hand, що зайняла 45-е місце. Через два тижні вона вже очолювала список найпопулярніших пісень.

1995 — під час землетрусу силою 7,2 бала, що стався у місті Кобе (Японія), загинуло шість із половиною тисяч осіб.

1996 — на носії нового типу — DVD — вийшло перше програмне забезпечення. Компанія Digital Directory Assistance оголосила, що нову версію її електронного телефонного довідника PhoneDisc PowerFinder USA ONE буде випущено на новому носії інформації — Digital Video Disc (DVD). Дані, що раніше займали 6 дисків CD-ROM, помістились на одному диску DVD.

1997 — норвежець Берґ Усланд закінчив свій одиночний перехід через Антарктиду, котрий стартував 15 листопада 1996 року.

2010 — вибухнули кисневі балони на 4-му поверсі лікарні № 7 міста Луганська (відділення кардіології). У підсумку  — 16 загиблих.

2023 — катастрофа гелікоптера ДСНС в Броварах. 14 загиблих, з них одна дитина та 9 осіб, що знаходились на борту гвинтокрила. Серед них було керівництво МВС України: міністр Денис Монастирський, його заступник Євгеній Єнін та державний секретар МВС Юрій Лубкович. 25 потерпілих потрапили в лікарню.