27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, адже цього дня війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті - Аушвіц-Біркенау. Віряни вшановують перенесення мощей Іоана Златоуста. До нового року залишилося 338 днів.
Яке сьогодні церковне свято
27 січня в церковному календарі – день перенесення мощей Іоана Златоуста. 397 року Іоан Златоуст стає патріархом (після смерті архієпископа Константинопольського Нектарія). На цій посаді Іоан починає вдосконалювати священство. Згодом він вступає у конфлікт з імператорською сім'єю. Імператриця затаїла сильний гнів на патріарха. Тому його виганяють з міста. Однак тієї ж ночі стається сильний землетрус і вмирає дитина імператора. Тому імператриця вирішує повернути Іоана назад. 406 року патріарх сильно захворів. Його переводять зі столиці до маленького містечка Піфіунта, куди він, виснажений хворобою, дістається три місяці. Недалеко від міста Комани під сильним дощем він помирає. Сталося це 407 року.
Що не можна робити 27 січня
Народні прикмети і традиції на 27 січня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: місяць має білий колір — до сильного холоду, якщо він червоний — буде вітер; запітніло скло — чекайте на тепло; хмари пливуть проти вітру — буде йти сніг. А якщо після хуртовини на заметах гребені заокруглені, сніг лежить хвилями на полях — буде хороший урожай.
Традиційно наші предки 27 січня готували поминальну трапезу, згадували покійних родичів. На столі обов'язково стояли пиріжки з різною начинкою, узвар, рисова каша. Якщо не було міцних морозів, частину обіду виносили на кладовище і залишали на могилі.
Як назвати дитину, народжену 27 січня
Сьогодні іменини святкують Іван, Йосип, Дмитро та Петро. Талісманом людини, народженої 27 січня, є гірський кришталь, відомий людству ще від давніх часів. Наприклад, у Стародавній Греції гірський кришталь вважався сльозами богів, що впали з небес. А японці стверджували, що це застигле дихання дракона.
Історичні події 27 січня
1527 — відбулася битва під Ольшаницею, одна з найбільших перемог над татарами русько-литовського війська під проводом князя Костянтина Острозького.
1705 — Петро I повелів московитам голити бороди або сплачувати на них податок.
1785 — заснований Університет Джорджії, найстаріший громадський університет США.
1859 — Оттава оголошується столицею Канади.
1860 — вперше опубліковано повне видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.
1880 — Томас Едісон запатентував електричну лампу розжарювання.
1926 — у Лондоні шотландський винахідник Джон Лоджі Бейрд провів публічну демонстрацію пристрою для передачі і прийому телевізійного зображення — телевізора.
1944 — затвердження перших нагород Української повстанської армії.
1945 — радянські війська захопили польське місто Освенцим і звільнили вцілілих в'язнів концтабору "Аушвіц". Пізніше концтабір до 1949 року використовувався як радянський концтабір.
1967 — під час репетиції польоту на Місяць загорівся американський корабель "Аполлон-1". Всі члени екіпажу, — Гас Гріссом, Едвард Гіґґінс Вайт та Роджер Чаффі загинули.
1967 — США, Велика Британія та Радянський Союз уклали міжнародний договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору.
1983 — в Японії завершено будівництво найдовшого підводного залізничного тунелю, що проліг між островами Хонсю і Хоккайдо.
1997 — Аслан Масхадов обраний президентом Чеченської Республіки Ічкерія.
2015 — початок активних боїв за Дебальцеве під час війни на сході України.
2022 — стрілянина на заводі Південмаші у Дніпрі, в результаті якої загинуло п'ять осіб.