2 лютого віряни святкують Стрітення Господнє, також у світі відзначають День бабака. Це популярна традиція гадання на погоду і настання весни за поведінкою цієї тваринки. До кінця року залишається 332 дні.
2 лютого в церковному календарі — Стрітення Господнє. Свято виникло ще в IV столітті. Перше святкування відбулося в Єрусалимі. Тоді воно мало іншу назву — 40 днів після Богоявлення. Швидко свято поширилося по всіх землях Римської імперії, а вже в VI стало одним з найважливіших. Слово "стрітення" перекладається як "зустріч". Свято присвячене зустрічі Ісуса Христа з праведником Симеоном, який тоді визнав у дитині Спасителя людства.
Традиція прогнозувати погоду і прихід весни за поведінкою бабака існувала ще у Римській імперії, де 2 лютого визначали подальшу погоду за поведінкою їжака. А у Німеччині роль тварини-провидця грав борсук.
Перша згадка про День бабака в Сполучених Штатах датована 1841 роком. З 1886-го цей день почали святкувати регулярно. Бабаку дали ім'я Великий Філ — «провидець із провидців, мудрець із мудреців, пророк із пророків». А місто Панксатоні (штат Пенсильванія), де мешкав Філ, а далі всі його наступники, відтоді називають «світовим центром погоди».
Щороку зранку 2 лютого в Панксатоні збираються тисячі глядачів і чекають на прогноз від бабака. Рівно о 7:25 Філа витягають із нори. Якщо він бачить свою тінь, то лізе спати назад до нори — отже, буде ще кілька морозних тижнів. Якщо ж день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори — отже, буде рання весна.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: похмура погода — варто чекати на суворі морози, сніжний день — навесні буде багато дощів, а сама весна буде затяжною. Ясний і тихий день — до доброго урожаю та роїння бджіл, прийшла відлига — весна прийде пізно, тому в поле доведеться вийти не скоро.
В народі цей день називали "Громниці" і пов'язували його з зустріччю зими та весни. Тому потрібно звернути увагу на погоду. Яка вона на Стрітення, такою буде і весна.
Сьогодні іменини святкують Агатадор, Гавриїл, Ісус та Йордан.
Талісманом людини, народженої 2 лютого, є бірюза. Здавна її вважали каменем щастя. Бірюзі часто приписували магічні і лікувальні властивості. Наприклад, вірили, якщо вранці поглянути на цей камінь, то увесь день будеш безтурботним.
1274 — у Флоренції сталася перша зустріч Данте й Беатріче, чий образ протягом всього життя надихав творця "Божественної комеді".
1536 — на західному березі річки Ла-Плата, на південь від річки Парана, іспанський конкістадор Педро Мендоза заснував місто Буенос-Айрес, нинішню столицю Аргентини.
1556 — у Центральному Китаї (провінції Шаньсі, Шеньсі і Хенань) стався наймасштабніший з усіх зареєстрованих на планеті землетрусів — загинуло близько 820 тисяч людей.
1653 — селище Новий Амстердам набуло статусу міста. Сьогодні воно відоме як Нью-Йорк.
1841 — перша згадка про "День Бабака".
1870 — агентство Reuters, підписавши угоди з двома іншими агентствами, вперше в історії створила всесвітню інформаційну мережу.
1892 — у Намеокі (Іллінойс, США) відбулася найдовша в історії зустріч з боксу (між Гаррі Шарпом і Френком Кросбі).
1912 — Фредерік Лоу стрибнув з парашутом зі статуї Свободи.
1913 — у Нью-Йорку відкритий Grand Central Terminal, найбільший залізничний вокзал світу.
1914 — вийшов у прокат перший фільм із Чарлі Чапліном, «Заробляючи на життя».
1932 — нарком постачання СРСР Анастас Мікоян видав наказ про створення постійного запасу хліба в Закавказзі в кількості 2 млн пудів пшениці і 2 млн пудів кукурудзи за рахунок України і Кубані — предтеча Голодомору в Україні та на Кубані.
1935 — вперше у судовій практиці використано детектор брехні (Портедж, Вісконсин).
1940 — відбувся дебют американського естрадного співака Френка Сінатри.
1943 — завершилася одна з ключових битв ІІ Світової війни. Радянські війська завдали поразки німецьким військам під Сталінградом.
1945 — диверсійно-розвідувальна група УПА висадила в повітря блокпост залізничної станції «Тисменищани» та каркас дерев'яного мосту на ділянці Калуш — Рожнятів, Станіславської області. Пошкоджено лінію зв'язку.
1959 — загибель туристичної групи Дятлова на Північному Уралі, що породила численні версії.
1970 — у Мюнхені уперше в історії відбулася операція з трансплантації нерва.
1999 — на передньому фасаді універмагу «Україна» в Києві вивісили найбільшу у світі (на той час) зовнішню рекламу — панно шампуню «Орґанікс» (126,5×17 м).