Сьогодні, 17 лютого, у Європі відзначають Міжнародний день кота, а у світі - День спонтанного прояву доброти. Віряни вшановують пам'ять святого мученика Теодора Тирона. До нового року залишилося 317 днів.
17 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Теодора Тирона. Він народився в Амасьї (нинішня - Туреччина). Був римським воїном-новобранцем, якого звинуватили у підпаленні язичницького храму. Було це за часів імператора Максиміана, який ненавидів християн. Тому Теодора одразу схопили. Побожний юнак не приховував віри, і його почали сильно мучити. Але Бог підкріплював сили християнина. Тоді його приговорили до спалення. Великомученик Теодор мужньо зайшов у вогонь і з молитвою віддав свою душу Богу близько 306 року.
Непошкоджене вогнем тіло Великомученика благочестива християнка Євсевія заховала в себе вдома у місті Євхаїті. Пізніше мощі Святого були перенесені в Константинополь, а голова Великомученика спочатку була в Бринзії, а зараз у Гаеті (сучасна Італія).
Через 50 років після мученицької смерті Теодора Тирона імператор Юліан Відступник (361–363), бажаючи осквернити християнам Святий Великий піст, наказав градоначальнику Константинополя кожен день протягом першої седмиці Великого посту кропити продукти, що продаються на ринку кров'ю ідольських жертв. Водночас Великомученик Теодор з'явився у сні Константинопольському Архієпископу Євдоксію та звелів йому попередити християн в цей період не купляти ніяких продуктів, а вживати коливо (кутю), тобто варену пшеницю з медом.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: перисті хмари пливуть із заходу — піде дощ, птахи вже почали повертатися з вирію — весна прийде рано, багато бурульок — до великого урожаю, туман — на дощове літо, а морозний день — на холод.
Мученика Теодора здавна вважали захисником від розбійників та людей, які задумали злочин. Вірили, якщо помолитися йому про загублену річ або людину, то вони скоро знайдуться.
Сьогодні іменини святкують Федір (Феодор), Роман, Пилип, Феодосій, Маріанна, Мар'яна. Талісманом людини, народженої 17 лютого, є сапфір. Дорогоцінний камінь, який дуже цінувався в усі часи. Здавна сапфір вважали талісманом мудреців.
1753 — Швеція перейшла з юліанського на григоріанський календар.
1852 — для публіки вперше відкриті художні зібрання петербурзького Ермітажу.
1863 — у Женеві засновано Міжнародний комітет допомоги пораненим, що згодом став Міжнародним комітетом Червоного Хреста.
1876 — Джуліус Вольф з Істпорта (штат Мен, США) виготовив перші консерви із сардинами.
1904 — прем'єра опери Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй» у міланському театрі «Ла Скала». Прем'єра провалилася. Успіх прийшов у наступній постановці на сцені театру «Ґранде» в Брешії, коли головну роль виконала Соломія Крушельницька.
1919 — Директорія УНР звернулася по допомогу в боротьбі з більшовиками до Антанти і США.
1938 — на Соловецьких островах під час Великого терору в СРСР вчинено масовий розстріл в'язнів Соловецької тюрми (страчено майже 200 осіб упродовж однієї доби).
1947 — «Голос Америки», заснована в 1942 році для роз'яснення американської політики і підняття морального духу її союзників у Європі, Азії та Африці, провела свою першу радіотрансляцію російською мовою на Радянський Союз.
1955 — Одеська кінофабрика перетворена в Одеську кіностудію художніх фільмів
1962 — катастрофічна повінь внаслідок шторму в басейні нижньої Ельби та у всьому північно-морському узбережжі Німеччини. В одному лише Гамбурзі загинуло 314 осіб.
1999 — Ратифікація Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року.
1999 — Верховна Рада України дала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт Павла Лазаренка.
2008 — Косово проголосило незалежність від Сербії. До кінця року його визнали 69 держав.
2015 — генеральна прокуратура України відмовила уряду Грузії в екстрадиції експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі.
2015 — Війна на сході України: в оточеному Дебальцевому жорстокі вуличні бої. Частина міста захоплена російсько-терористичними військами.
2015 — Євросоюз уперше з початку російсько-української війни офіційно визнав участь військ РФ в конфлікті.