18 лютого у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі відбувся поминальний молебень за загиблими Героями Небесної Сотні. 11 років тому, з першого дня протестів на Майдані, саме цей собор став прихистком для учасників Євромайдану, а в найгарячіші дні він перетворився на польовий шпиталь, де приймали поранених. Про це повідомляє "Суспільне".
Вшанувати пам'ять Героїв прийшли близько ста людей: рідні загиблих, учасники подій Майдану, небайдужі кияни. Андрій Клименко - серед тих, хто долучився до пам'ятних заходів із вшанування загиблих. Він був учасником революції Гідності, дістав поранення на перехресті вулиць Інститутської й Шовковичної.
- Зламали дві руки, струс мозку був, забиття великі.... Ті події дійсно настільки вплинули на життя країни. Це було відкрите протистояння між бажанням людей жити як люди й владою, яка хотіла, щоб люди почувалися не громадянами, а натовпом, який почувається ніким, - сказав Андрій.
Він розповів, що учасники Революції Гідності намагаються збиратися у ці поминальні дні кожен рік, аби нагадати й собі й іншим, що "без цих подій не було б надії на життя країни, її майбутнього".
Після відправи панахиди відбулася і хода пам'яті середмістям Києва. На алеї Героїв Небесної Сотні учасники вшанування пам'яті загиблих поклали квіти та запалили лампадки.