Київські митники конфіскували зуби вимерлих мамутів (ссавців, які вимерли кількасот тисяч років тому), які житель Пирятина хотів перевезти до Сполучених Штатів. Про це повідомляє офіційний Telegram-канал Державної митної служби України.
- Ці палеонтологічні зразки мають культурну та наукову цінність. Переслати їх намагалися в міжнародному поштовому відправленні під виглядом «креативних художніх заготовок» вартістю $10, - йдеться у повідомленні.
Посилка прямувала з Полтавщини до США. Предмети направили на експертизу. Експерти Національного науково-природничого музею встановили, що пластини – це корінні зуби двох мамутів, яким було 15 і 50 років. Тварини жили в плейстоцені (до палеоліту), приблизно 305-130 тисяч років тому. Кожен зуб розрізаний горизонтально на три частини та оздоблений смолою, через що зразки втратили природний колір і корені.
Згідно з висновками експертів, ці зразки є цінними для дослідження видової різноманітності мамутів у плейстоценовий період на території України. Такі знахідки трапляються нечасто і мають значну культурну, наукову, музейну та освітню цінність. У результаті перевірки предмети були вилучені як культурні цінності.
Зуби мамонта (мамута) є цінною археологічною знахідкою, за якою полюють музеї, приватні колекціонери та чорні археологи. У багатьох країнах торгівля рештками вимерлих тварин регулюється законом. Зуби мамонта часто продають на аукціонах. У 2022 році зуб мамонта, знайдений американським рибалкою, продали на торгах за 10 300 доларів, а гроші передали на допомогу Україні.