6 квiтня
Завантажити ще

6 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити у цей день

6 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити у цей день
Фото: pixabay.com

6 квітня у світі відзначають Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру, а також - Міжнародний день асексуальності. Віряни вшановують пам'ять святителя Євтихія. До Нового року залишилося 269 днів.

Яке сьогодні церковне свято

6 квітня в церковному календарі – день пам’яті святителя Євтихія. Народився він у Фригії, отримав освіту у Константинополі. Спочатку довгий час був священником, а потім вступив до монастиря, де за свою працю отримав сан архімадрита, а ще пізніше став патріархом. Євтихій викрив уряд, за що отримав 8 років ув'язнення. Після того, як вийшов з в'язниці, повернувся до свого монастиря. У засланні зцілив багатьох людей.

Що не можна робити 6 квітня

  • Не можна лаятися і лихословити.
  • Заборонено зрізати яблуні і навіть відламувати окремі гілки.
  • Не варто пити алкогольні напої.

Народні прикмети і традиції на 6 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: сильний вітер — до неврожаю; качки будують гнізда у вологих місцях — буде сухим літо; вранішній туман вказує, що суха погода протримається до кінця квітня; тихий день і зоряна ніч — до великого урожаю.

Віряни обов'язково звертаються до святителя Євтихія з молитвами, щоб він подарував здоров'я всім родичам та друзям. Особливо шанували цього дня наші предки горох, адже ця культура вважалася символом родючості. А тому готували горохову кашу або суп.

Як назвати дитину, яка народилася 6 квітня

Сьогодні іменини святкують  Ярема, Григорій, Мефодій та Павло. Талісманом людини, народженої 6 квітня, є гранат. Дорогоцінний мінерал, який відрізняється насиченим червоним відтінком. Здавна гранату приписували особливі властивості. Його вважали символом влади та пристрасті.

Історичні події 6 квітня

1327 — італійський поет Франческо Петрарка вперше зустрів свою кохану Лауру. Їй поет присвятив свої сонети.

1453 — почалась облога Константинополя турками-османами під командуванням Мехмеда II.

1722 — Петро I увів податок на бороди в розмірі 50 карбованців на рік.

1748 — в Італії виявлені руїни Помпеї.

1814 — Наполеон зрікся престолу, його було засуджено до заслання на острів Ельба.

1818 — у Парижі барон Карл Де Дрез продемонстрував перший двоколісний засіб пересування (прообраз сучасного велосипеда).

1869 — запатентовано целулоїд.

1893 — в Олімпійському клубі Нового Орлеану штату Луїзіана відбувся найтриваліший в історії — 110 раундів, 7 годин 19 хвилин — боксерський поєдинок в рукавичках за титул Чемпіона Півдня у легкій вазі та гонорар у розмірі 2500 доларів між Енді Боуеном (Andy Bowen) та Джеком Берком (Jack Burke).

1896 — в Афінах почалися перші сучасні Олімпійські ігри — традиційні для античної Греції змагання, заборонені півтори тисячі років перед тим римським імператором Феодосієм I і відроджені завдяки ініціативі барона П'єра де Кубертена. Перші Олімпійські ігри сучасності за участю спортсменів з 13 країн відкрив грецький король Георг I у присутності 60 тисяч глядачів.

1909 — Роберт Пірі та Метью Генсон першими у світі досягли Північного полюса.

1917 — початок роботи Всеукраїнського Національного конгресу.

1919 — в Одесу ввійшов отаман Григор'єв.

1941 — німецько-італійські війська почали воєнні дії проти Королівства Югославія. Того ж дня частини Вермахту перейшли кордони Греції, яка від осені 1940 року відбивала італійську агресію.

1945 — Різанина в Горайці, винищення українського населення села Гораєць, здійснене підрозділами Другого Окремого Операційного батальйону Корпусу Внутрішньої Безпеки Польщі.

1946 — частина Східної Пруссії як Калінінградська область увійшла до складу СРСР. Територію Східної Пруссії згідно з Потсдамською угодою поділили Радянський Союз і Польська Народна Республіка.

1950 — секретною постановою Ради Міністрів СРСР спецпоселенці стали вважатися засланими навічно.

1992 — міністри закордонних справ Росії, України, Румунії, Молдови прийняли спільну декларацію про припинення вогню в Наддністрянщині.

1992 — Майкрософт представила операційну систему Windows 3.1.

1994 — початок геноциду в Руанді, після того як екстремісти збили літак, на борту якого перебували президенти Руанди Жувеналь Габ'ярімана і Бурунді Сіпрієн Нтар'яміра.

2005 — президентом Іраку став Джалаль Талабані.

2009 — о 03:32 в Італії (провінція Абруццо) стався землетрус магнітудою від 5,8 до 6,3.

2014 — вбивство росіянами Станіслава Карачевського, друга жертва російських окупантів серед військовослужбовців ЗСУ в Криму.

2014 — проросійські сепаратисти захопили будівлю Донецької ОДА.

2016 — Нідерланди на консультативному референдумі відкинули асоціацію України і ЄС.