Сьогодні, 21 квітня, Всесвітній день кроншнепа та День творчості та інноваційної діяльності, також - Всесвітній день міграції риб. Віряни вшановують пам'ять мученика Феодора. Також одразу після Великодня українці відзначають день, який особливо обожнює молодь – Поливаний понеділок. Це той самий момент, коли хлопці бігають вулицями з відрами, пляшками, іноді навіть каструлями з водою, шукаючи, кого б "охрестити". До нового року залишилося 254 дні.
21 квітня в церковному календарі – день пам’яті мученика Феодора. Був воїном і жив у II столітті в Пергії. В ті часи християнство було забороненим, а тому язичники піддавали всіх тих, хто вірив у Бога, страшним тортурам. Сталося так і з Феодором. Як тільки правитель дізнався про віру воїна, то наказав кинути його у розпечену піч і зверху полити гарячою олією. Раптом з землі почало текти джерело, яке загасило полум'я. Тоді вирішили Феодора спалити живцем, та вогонь припинив горіти. Тоді язичники просто взяли меча і вбили ним святого мученика.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: черемха вже квітне — літо буде теплим і погожим; високі хмари і дощить — земля просочиться вологою і буде великий урожай; вже літає пух з тополі — час садити огірки; ліс без листя, але чутно спів солов'я — до неврожайного року; вночі зорі мерехтять, а вранці хмарно — опівдні чекайте на грозу.
Це період, коли селяни вже активно займаються польовими роботами. Також в давнину вірили, що сон, який наснився в ніч проти 21 квітня, про щось попереджає.
Сьогодні іменини святкують Олексій, Денис, Максим, Федор, Іван, Микола та Олександр. Талісманом людини, народженої 21 квітня, є хризоберил. Дивовижний камінь, який здавна цінувався за твердість та оригінальність. В Індії хризоберил вважався одним з найсильніших магічних каменів. Він дарує інтуїцію та сприяє успіху в будь-якій справі.
1519 — іспанський конкістадор Ернан Кортес висадився на узбережжі Мексики з метою завоювання держави ацтеків.
1818 — цісар видав розпорядження, щоб навчання релігії для дітей вірних УГКЦ у Галичині та Буковині відбувалось рідною мовою.
1910 — комета Галлея максимально наблизилася до Землі.
1913 — спуск на воду «Аквітанії», єдиного лайнера, який брав участь у обох світових війнах.
1920 — у Варшаві між Польщею та УНР підписано загальну та торгово-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнавала незалежність УНР й обіцяла їй військову допомогу.
1921 — декретом Ради народних комісарів (рос. О натуральном налоге на хлеб, картофель и масленичные семена) замість продрозкладки уведено натуральний податок на прогресивній основі.
1938 — РНК УРСР і ЦК КП(б)У ухвалили постанову про обов'язкове вивчення російської мови в усіх школах України.
1944 — почався бій під Гурбами, найбільша битва військ УПА й НКВС СРСР.
1944 — жінкам у Франції надано право голосу на виборах.
1960 — новою столицею Бразилії стало спеціально для цього збудоване однойменне місто — Бразилія.
1996 — наведенням ракети убито першого президента Чеченської Республіки Ічкерія Джохара Дудаєва.
2000 — у Броварах (Київська область) у житловий будинок влучила тактична ракета класу «земля-земля», яку запустили військові з полігона. Загинули кілька людей.
2007 — прем'єра в Україні серії I, Roommate мультсеріалу «Футурама».
2010 — у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим підписані Харківські угоди.
2017 — стрілянина в будівлі управління ФСБ Хабаровська.
2019 — другий тур президентських виборів в Україні. На пост президента обрано Володимира Зеленського.