22 квітня у світі відзначають Міжнародний день Матері-Землі. Віряни вшановують пам’ять преподобного Теодора Секіота. До кінця року залишається 253 дні.
Сьогодні, 22 квітня, віряни святкують день пам’яті преподобного Теодора Секіота. Він був видатним християнським святим, чия діяльність пов’язана з монастирським життям та духовними подвигами. Його пам’ять святкується в православній церкві 22 квітня.
Теодор Секіот народився в VII столітті в Антіохії (сучасна Сирія). Спочатку він був мирянином і жив звичайним життям. Однак, усвідомивши своє покликання, він вирішив присвятити себе Богові, вступивши до монастиря. У монастирі Теодор відзначався суворою аскезою, великим духовним подвигом та глибокою вірою.
Однією з основних рис його життя була аскетична практика, спрямована на очищення душі через покаяння, молитви і добрі справи. Теодор активно проповідував про важливість духовної боротьби та необхідність серйозного ставлення до релігійних обов’язків. Святий Теодор Секіот також відомий своєю допомогою ближнім і сприянням розвитку духовного життя серед християн. Його святість і мудрість стали прикладом для багатьох.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, хмарна погода означала, що літо буде дощовим, йде дощ — чекайте на багатий урожай картоплі, сонячний день — літо буде посушливим та спекотним, на траві вранці роса — до вологого літа, ясне небо — чекайте на великий урожай.
В народі 22 квітня мало назву Цибулевий день. Цього дня люди часто висаджували цибулю та починали активно працювати на городах. Це була важлива дата для початку польових робіт, особливо для висаджування цибулі, оскільки цей день вважався сприятливим для садіння цієї культури.
Сьогодні іменини святкують Віталій, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Остап, Платон та Федір. Талісманом людини, народженої 22 квітня, є альмандин. Він належить до родини гранатів і вирізняється своїм яскравим та насиченим кольором. Вже давно існує повір’я, що постійне носіння цього каменю позитивно впливає на роботу нервової системи.
1370 — за наказом французького короля Карла V закладений перший камінь у фундамент фортеці Бастилія.
1500 — експедиція португальця Педру Алваріша Кабрала першою з європейців досягла берегів Бразилії і проголосила її власністю Португалії.
1760 — на одному з музичних вечорів у Лондоні пройшов дебют роликових ковзанів. Юний музикант-бельгієць вкотився в зал на винайденому ним засобі пересування зі скрипкою в руках і не встиг вразити присутніх своєю майстерністю, як урізався в дзеркало.
1838 — вперше пароплав перетнув Атлантичний океан. До нью-йоркської гавані пришвартувалося англійське судно «Сіріус». На шлях від Саутгемптона до Нью-Йорка він витратив 18 днів і 10 годин, і лише на декілька годин випередив конкурента — пароплав Брунеля «Грейт Вестерн», який вийшов у море на чотири дні пізніше.
1870 - у місті Симбірськ (нині Ульяновськ РФ) народився Володимир Ленін - політичний діяч, революціонер, засновник та ідеолог більшовизму, лідер міжнародного комунізму, організатор більшовицького перевороту в Росії у 1917 та її державний очільник до 1924 року.
1915 — біля бельгійського міста Іпр німці вперше здійснили вдалу газову атаку (хлор).
1918 — Кримська група Армії УНР під командуванням Петра Болбочана, виконуючи таємний наказ уряду УНР — випереджаючи німецькі війська, захопити Крим, взяла Джанкой, а 24 квітня — Сімферополь.
1921 — міська влада Чикаго ухвалила рішення штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, які з'являтимуться на вулицях у коротких спідницях і з оголеними руками.
1922 — у місті Подєбради (Чехословаччина) відкрита Українська господарська академія (з 1932 — Технічно-господарський інститут).
1943 — Альберт Гофманн робить перше повідомлення про галюциногенні властивості ЛСД.
1952 — 35 мільйонів американців стали свідками прямого репортажу з місця випробувань ядерної бомби в штаті Невада.
1954 — СРСР вступив до ЮНЕСКО.
1965 — ухвалено рішення про створення в Києві радіостанції «Промінь».
1967 — гурт Pink Floyd уперше потрапив в англійський хіт-парад з піснею Arnold Layne.
1967 — у Греції шляхом збройного перевороту до влади прийшла хунта «чорних полковників».
1968 — СРСР, Велика Британія і США підписали в Москві Угоду про порятунок космонавтів, повернення космонавтів, повернення об'єктів, запущених у космічний простір.
1969 — у Г'юстоні вперше проведена вдала операція з трансплантації людського ока.
1970 — У США вперше у світі відбулося святкування Дня Землі.
2004 — оголосили про свій розпад Orbital, прощання групи з публікою відбулося на фестивалі Glastonbury.
2004 — у КНДР неподалік від кордону з Китаєм біля залізничного вокзалу зіткнулися два поїзди. Один з них перевозив бензин, а другий — вибухонебезпечні речовини. Внаслідок зіткнення загинуло до 3000 осіб, вщент знищене й приміщення вокзалу.
2007 — прем'єра в Україні серії Love's Labours Lost in Space мультсеріалу Футурама.