26 квітня у світі відзначають Всесвітній день інтелектуальної власності та Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу. В Україні вшановують День пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф та День пам'яті аварії на ЧАЕС. До нового року залишається 249 днів.
26 квітня в церковному календарі — день пам’яті священномученика Василя. Він був єпископом у місті Амасії у IV столітті. Відомий своєю відданістю християнству, захистом вірян та боротьбою проти язичництва і ідолопоклонства. Його історія тісно пов’язана з імператором Ліцинієм, який закохався в служницю своєї дружини, Глафіру. Щоб врятувати Глафіру від імператора, цариця відправила її до Василя в Амасію. Коли імператор дізнався, що Глафіра жива, він наказав доправити її та Василя до себе. Після прибуття Глафіру вбили, а Василя кинули до в’язниці, де він відмовився відректися від своєї віри і був страчений.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: почули, як кує зозуля, — погода покращиться; вже ластівки прилетіли — чекайте на багатий урожай і тепло; теплий та сонячний день — до великого урожаю огірків; сніг випав — літо буде спекотним.
Цього дня було прийнято готувати страви з гороху. А ще існувало повір'я, якщо людина побачить, як пташка в'є гніздо, то весь наступний рік буде щасливою.
Сьогодні іменини святкують Василь, Іван, Нестор, Микола, Петро, Степан, Ян. Талісманом людини, народженої 26 квітня, є олександрит. Відноситься до хризоберилів. Має блакитно-зелене забарвлення. Здавна олександрит називають каменем сильних та вольових людей.
1478 — під час меси в кафедральному соборі вбили правителя Флоренції Джуліано Медічі, однак його брат Лоренцо відбив напад і, очоливши війська, придушив спробу перевороту.
1514 — польський астроном Микола Коперник провів своє перше спостереження за Сатурном. На підставі цього і наступних спостережень він зробив висновок про геліоцентричний принцип побудови Сонячної системи.
1654 — євреї вислані з Бразилії.
1783 — тринадцятилітний Людвіг ван Бетховен призначений музикантом клавішних інструментів придворного оркестру в Бонні.
1795 — російська імператриця Катерина ІІ видала Маніфест про приєднання Курляндії.
1798 — Франція анексувала Республіку Женева.
1840 — з друку вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.
1863 — у петербурзькому Маріїнському театрі відбулась прем'єра опери українського композитора Семена Гулак-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Лібрето написав сам Семен Степанович, він же і виступив в головній партії хвацького козака-підкаблучника Карася.
1912 — створено перший в російській і світовій мультиплікації об'ємний мультфільм «Прекрасна Люканіда» (автор фільму В. А. Старевич).
1915 — в Адріатичному морі австрійська субмарина торпедувала і потопила французький броненосний крейсер «Леон Гамбетта».
1915 — Італія підписала таємний Лондонський договір про умови війни на стороні Антанти.
1918 — в Україні розформовані підрозділи «синьожупанників», утворені в Німеччині з полонених українців.
1923 — принц Йоркський Альберт одружився з Єлизаветою Боус-Лайон
1925 — обрання фельдмаршала П.Гінденбурга президентом Німеччини («Веймарської Республіки»).
1926 — уряд Веймарської республіки і уряд СРСР уклали міждержавну угоду про дружбу і співпрацю.
1933 — у Німеччині створено Гестапо (таємну державну поліцію), сформовану на основі політичного і розвідувальних відділів прусської поліції.
1936 — у радянській міліції введені військові звання.
1937 — німецькі літаки з «Легіону Кондор», надісланого Адольфом Гітлером на допомогу націоналістичним силам генерала Франсіско Франко, провели тригодинне бомбардування баскського міста Ґерніка (Північна Іспанія).
1942 — Адольфа Гітлера проголосили «верховним суддею Райху», тож він отримав право видавати закони самостійно.
1942 — у Хонкейко (Манчжурія) сталася наймасштабніша за жертвами катастрофа на шахті. Загинуло 1549 шахтарів.
1945 — Україна увійшла до складу ООН як член-засновник.
1954 — у Женеві за участю США, СРСР, КНР, Франції та Великої Британії розпочала свою роботу конференція, покликана знайти мирне рішення конфлікту Франції та В'єтнаму в Індокитаї, який тривав з 1946 року.
1956 — в СРСР розпочато масовий випуск автомобіля «Москвич-402».
1962 — космічний зонд NASA «Ranger 4» розбився об поверхню Місяця.
1964 — бостонський баскетбольний клуб «Celtic» встановив безпрецедентний рекорд — шоста підряд перемога в чемпіонаті НБА.
1965 — указом Президії ВР СРСР 9 травня (День Перемоги) оголошений неробочим днем.
1965 — у Києві вперше вийшла в етер радіостанція «Промінь».
1979 — у Брюховицькому лісі під Львовом було знайдено підвішеного працівниками КГБ Володимира Івасюка.
1985 — у Варшаві вищі партійні і державні діячі країн Варшавського договору підписали угоду про продовження терміну його дії на 20 років.
1986 — о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
1989 — під час мітингу пам'яті жертв Чорнобиля у Львові вперше замайоріли синьо-жовті прапори.
1989 — у місті Шатурія (Бангладеш), смерч забрав 1300 життів — рекордна кількість жертв унаслідок такого стихійного лиха.
1991 — Верховна Рада РФ прийняла закон «Про реабілітацію репресованих народів», у якому передбачалася територіальна реабілітація.
1998 — у Х'юстоні (США) барбадосець Рон Кінг провів наймасовіший в історії сеанс одночасної гри в шашки, зігравши з 385 супротивниками і вигравши в усіх.
1999 — Комп'ютерний вірус «Чорнобиль» ушкодив, за різними оцінками, до пів мільйона комп'ютерів по всьому світу.
2000 — президент України Леонід Кучма заявив, що Чорнобильська АЕС буде закрита до кінця 2000 року.
2000 — футбольна збірна Андорри отримала першу в своїй історії перемогу (над Білоруссю — 2:0).
2001 — ВОІВ встановила Всесвітній день інтелектуальної власності.
2002 — Роберт Штайнхаузер убив 16 людей у гімназії Гутенберга в Ерфурті, Німеччина, перш ніж скоїв самогубство.
2005 — Кедрова революція: під міжнародним тиском Сирія відкликає останній військовий гарнізон в Лівані, поклавши край своєму 29-річному військовому домінуванню в цій країні.
2015 — Нурсултан Назарбаєв переобраний президентом Казахстану.