1 травня у світі відзначають Свято весни і Міжнародний день праці, а також День глобальної любові, Міжнародний день соняшника та День захисту носорога. Віряни вшановують пам'ять одного з чотирьох великих пророків Старого Заповіту - святого Єремію. До кінця року залишається 244 дні.
1 травня вшановують пам'ять одного з чотирьох великих пророків Старого Заповіту - святого Єремію, а також священномученика Макарія, митрополита Київського. Єремія народився в VI столітті до Різдва Христового, поблизу Єрусалима. Його батько був священником, тому хлопчик вирішив піти його стопами. У 15 років Єремії було видіння - Господь попросив його зректися мирського і зробив пророком. 23 роки пророкував Єремія - він передбачив падіння Єрусалима, війни та рабство за відступлення від віри.
Єремію називають "пророк, що плаче": щоб присвятити життя служінню Богові, він відмовився завести сім'ю і пережив особисту драму. Пророцтва Єремії збулися: цар Навуходоносор увійшов до Єрусалима і зруйнував його, а населення взяв у полон. Єремії дозволили піти, і він залишився на руїнах міста. Юдеї, що залишилися, вирішили втекти до Єгипту, разом із ними пішов і пророк.
Там Єремія своєю молитвою вбивав крокодилів - за це його сильно шанували. Але потім він напророкував напад вавилонського царя і знищення іудеїв - за це Єремію вбили, а його пророцтво здійснилося того ж року.
Священномученик Макарій, митрополит Київський, жив у XV столітті. Він був архімандритом Свято-Троїцького монастиря у Вільно (Вільнюсі), а 1495 року, після смерті Київського митрополита Іони Глезни, Макарія висвятили в сан митрополита. Жити в Києві в той час було небезпечно: місто було напівзруйноване, на нього часто нападали загони кримських і ногайських татар, і святитель мешкав у резиденції Київських митрополитів у місті Новогрудку (нині Білорусь).
Митрополит багато зусиль докладав до послаблення внутрішніх протистоянь серед духовенства та мирян і дбав про розвиток Київської митрополії. Він упорядкував і прикрасив багато храмів і монастирів за свої особисті кошти, захищав права православних від "латинян".
1497 року Макарій вирішив відвідати Київську кафедру, дорогою до Києва він продовжував служити літургії. Одного разу його богослужіння йшло недалеко від річки Прип'ять, коли раптово на подорожніх напали кримські татари. Митрополит наказав усім сховатися, але сам залишився біля вівтаря, де його і вбили. Тіло перевезли до Києва, нині воно покоїться у Володимирському кафедральному соборі.
У народі 1 травня - свято Яреми Запрягальника або Запашника. За прикметами дня судять, якими будуть літо і врожай. Зранку на небі немає ні хмаринки - до спекотного літа; день ясний - урожай буде хороший; ввечері роса - завтра буде безхмарно; погана погода сьогодні - до суворої зими. Сьогодні спостерігають за мурахами - якщо вони неспокійні, то червень буде дощовим.
У церковне свято 1 травня не можна сваритися, злитися, тужити, байдикувати. Церква не схвалює лихослів'я, заздрість, жадібність. Також сьогодні заборонено ловити рибу і позичати хліб і зерно (насіння) - інакше будеш без хліба і врожаю.
Сьогодні іменини відзначають Юхим, Веремій, Гнат, Макар, Ніна та Тамара.
305 — Римський імператор Діоклетіан (~245-316), що почав службу звичайним солдатом і правив імперією двадцять років, добровільно відмовився від влади. Решту свого життя він провів на острові Спліт.
381 — Східноримський імператор Феодосій І Великий скликав Другий Вселенський (Перший Константинопольський) собор, який фактично завершив формування державної християнської церкви. Учасники собору — ієрархи лише східної частини імперії.
408 — Феодосій II став імператором Візантійської імперії.
1328 — за мирним договором 1328 року Королівство Англія визнала незалежність Шотландського королівства.
1497 — мученицькою смертю від татар загинув митрополит Київський Макарій. Нетлінні мощі святого покояться у Володимирському соборі.
1576 — Анна І і Стефан І короновані як Королі Речі Посполитої.
1682 — Людовик XIV урочисто відкрив Паризьку Обсерваторію.
1699 — П'єр ле Мойн заснував першу колонію європейців у долині річки Міссісіпі.
1707 — Королівство Англія, Уельс та Королівство Шотландія об'єднані в одну державу — Королівство Великої Британії.
1753 — публікація роботи Species Plantarum (Види рослин) Карла Ліннея. Ця дата вважається заснуванням ботанічної номенклатури.
1776 — Адам Вайсгаупт заснував в Баварії таємне товариство Ілюмінатів.
1786 — у Відні відбулась прем'єра опери Вольфганга Амадея Моцарта «Весілля Фігаро».
1840 — у Великій Британії з'явилася в продажу перша у світі поштова марка — «Чорний пенні»
1851 — У Лондоні, в Кришталевому палаці відбулось відкриття першої Всесвітньої виставки, присвяченої досягненням техніки і культури.
1886 — В Чикаго пройшла масова демонстрація робітників, котра була атакована поліцією. 4 травня на мітингу протесту від вибуху бомби загинуло 7 поліцейських і 60 цивільних. Організатори мітингу були заарештовані і засуджені. У липні 1889 року на Паризькому конгресі 2-го Інтернаціоналу 1 травня в пам'ять про ці події проголошено міжнародним революційним святом трудящих.
1919 — У Фінляндії затверджено національний прапор
1931 — У Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового «Емпайр-Стейт-Білдінг», збудованої за проєктом архітектора Вільяма Лема всього за один рік. Зведена на розі 34-ї вулиці і 5-ї авеню будівля вартістю 40 мільйонів доларів залишалась найвищою у світі до 1972 року, коли в Мангеттені було збудовано башти Міжнародного торгового центру.
1937 — Президент США Франклін Делано Рузвельт підписав акт про нейтралітет, що не дозволяв США втручатись у військові події в Європі.
1943 — Німецькі нацисти вчиняють масове вбивство 9000 євреїв з гетто в м. Броди на Львівщині.
1944 — Відбувся перший політ реактивного літака «Мессершмітт Me 262».
1954 — В Сеулі преподобний Мун заснував Церкву Об'єднання (Асоціація Святого Духа за об'єднання всесвітнього християнства). Сьогодні церква має послідовників більш ніж у 150 країнах світу.
1960 — Під Свердловськом (нині — Єкатеринбург, Росія) ракетою збито американський розвідувальний літак «U-2», пілотований Френсісом Пауерсом.
1962 — страчений Адольф Айхман, нациський злочинець.
1966 — студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства український національний прапор.
1967 — Анастасіо Сомоса Дебайле став президентом Нікарагуа.
1970 — Елтон Джон та поет Берні Топін почали свою спільну працю над альбомом «Elton John», до котрого увійшов перший хіт Елтона Джона «Your Song».
1993 — Внаслідок сутичок у Москві на Жовтневій площі і площі Гагаріна 579 осіб отримали поранення (з них 251 — співробітники міліції).
1994 — Під час змагань «Гран-прі Сан-Марино» на трасі в Імолі загинув 34-річний бразильський автогонщик, трикратний чемпіон світу в класі машин «Формула-1» Айртон Сенна.
1997 — На парламентських виборах у Великій Британії вперше за останні 18 років перемогу здобула Лейбористська партія.
1997 — Румунія принесла офіційні вибачення за примусову депортацію до трудових таборів тисяч етнічних німців і «продаж» еміграційних документів, що мали місце в роки комуністичного правління.
1998 — Колишній руандійський прем'єр Жан Камбанда визнаний судом винним у геноциді проти народності тутсі, що відбувся в 1994 році і привів до загибелі більше півмільйона людей.
1999 — тіло британського альпініста Джорджа Меллорі знайдено на горі Еверест через 75 років після його зникнення в 1924 році.