Щороку на 40-й день після Великодня християни відзначають одне з найважливіших церковних свят — Вознесіння Господнє. У 2025 році воно припадає на 29 травня. Цей день символізує прощання Ісуса Христа з учнями та Його повернення до Отця Небесного. Але для віруючих це не сумне прощання, а надія, адже Христос обіцяв: «Я з вами по всі дні». Вознесіння — це свято віри, вдячності й очікування.
- У цей день Господь возноситься на небо, благословляє своїх учнів та посідає або перебуває по праву сторону від святого отця. Сама подія є історичною, і вона дійсно історично засвідчена. Адже у сьомій главі Книги дій Святий Стефан, коли його побивають камнями, дивиться у небо і бачить там сина людського, який сидить по праву сторону від Отця. Підкреслюється, що сина Людського, адже Господь має Людську природу, - наголошує проректор з навчально-методичної роботи КДАІС Архімандрит Філарит (Волошин).
Вознесіння Господнє символізує повернення Ісуса до Бога-Отця після завершення Його місії на Землі. Після воскресіння Христос ще 40 днів перебував серед учнів, навчав їх, зміцнював у вірі й готував до самостійної проповіді. А потім на Оливній горі в Єрусалимі Він благословив апостолів і піднявся на небо. Цей момент християни вважають підтвердженням Божого походження Ісуса та перемоги життя над смертю.
Для вірян це свято — нагадування про вічне життя, духовне вдосконалення і обіцянку, що Христос повернеться. Воно наповнене не смутком, а вдячністю і світлою радістю.
У 2025 році Вознесіння Господнє припадає на 29 травня, адже святкується рівно через 40 днів після Пасхи, яка цього року буде 20 квітня. День завжди припадає на четвер, і саме тому його ще називають Вознесенським четвергом.
У народі кажуть: як проведеш день Вознесіння, так мине і твоє літо — саме тому намагаються бути в доброму настрої, не сваритися, не злитися й не лихословити. Окрім гарних традицій, існують і певні заборони, яких дотримуються віряни:
Також у народі кажуть, що в цей день не можна плювати на землю, бо вона вже свята — Христос залишив на ній слід, підіймаючись на небеса. Крім того, у багатьох регіонах України існує звичай у цей день освячувати в церкві зелень, квіти чи польові трави, які потім зберігають вдома як оберіг.
Люди традиційно печуть пироги з зеленою цибулею або яйцями — «на щастя». А ще вважається, що цього дня тварини та птахи особливо чутливі до добра і зла, тож господарі ставляться до них з особливою увагою.