Сьогодні, 17 травня, в Україні відзначають День науки. А ще сьогодні - Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією та День пульмонолога. Віряни вшановують пам’ять святого апостола Андроніка та інших. До Нового року залишилося 228 днів.
Сьогодні, 17 травня, віряни вшановують день пам’яті святого апостола Андроніка та інших. Святий апостол Андронік належить до числа сімдесяти Христових посланців — особливого кола учнів, яких Господь покликав і надіслав із благовістям до народів. Його ім’я згадується в Посланні апостола Павла до Римлян як людини знаної, випробуваної й шанованої серед перших благовісників Христового вчення.
Вважається, що Андронік був уродженцем Тарса Кілікійського — того самого міста, звідки походив і сам апостол Павло. Можливо, їх єднала не лише віра, а й кровна спорідненість. Від юних літ, почувши слово Христове, Андронік приєднався до апостольської громади і, за натхненням Святого Духа, розпочав подвижницьке служіння у розбудові Церкви.
Його невід’ємною супутницею в апостольській праці була свята Юнія — співтрудівниця й однодумниця, яку отці Церкви здавна вважали жінкою, а можливо, і дружиною апостола. Разом вони мандрували землями Малої Азії, Балкан і, ймовірно, досягли Панонії (територія сучасної Угорщини), де з ревністю несли світло Христової істини.
Життя їхнє було наповнене трудами, поневіряннями, в’язницями й муками, а кінець — увінчаний мученицькою смертю. Імовірно, обох було забито камінням за сповідування Імені Христового.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, туман зранку означав, що літо буде дощовим, вітер з півночі — на холодне літо. Якщо жайворонки літають високо — буде тепло, а гучно кумкають жаби — до негоди. Рясне цвітіння горобини — на врожайну осінь, бджоли не вилітають із вуликів — буде зміна погоди.
В народі 17 травня носило назву Андронік Грядишній. Так казали в деяких північних і центральних регіонах. Слово “грядишній” пов’язане з появою “грядок”, тобто активних польових робіт, хоч у деяких місцевостях навпаки — землю не турбували цього дня, щоб не зашкодити майбутньому врожаю.
Сьогодні іменини святкує Степан. Талісманом людини, народженої 17 травня, є опал. Це дорогоцінний камінь, що переливається безліччю кольорових відтінків. У старовину опал вважали особливо корисним для людей із серцевими недугами й радили носити його як оберіг для зміцнення серця.
1718 — британський юрист Джеймс Пакл запатентував перший у світі кулемет.
1792 — на Волл-стріт в Нью-Йорку 24 брокери уклали угоду («Платановий пакт»), яка поклала початок нью-йоркській біржі.
1861 — перше у світі туристичне бюро відправило в поїздку першу у світі туристичну групу (з Лондона в Париж).
1877 — у бостонському офісі встановлений перший у світі телефонний розподільний щит.
1883 — Прем'єра в США шоу «Дикий Захід Баффало Білла».
1887 — почався перший страйк шахтарів Донбасу.
1916 — у Великій Британії вперше у світі здійснений перехід на літній час.
1918 — у Сибіру повстав чехословацький корпус, початок громадянської війни в Росії.
1919 — оголошена націоналізація церковного і монастирського майна в Росії.
1919 — Ухвалення ВЦВК Ухвали «Про табори примусових робіт». Створення в Росії двох видів таборів: звичайних і особливих, для найбільш небезпечних ворогів радянської влади.
1928 — Муссоліні створив в Італії Службу доріг для будівництва перших у світі швидкісних автострад.
1934 — в Аргентині вийшов перший номер української газети «Наш клич».
1942 — Початок наступу німецьких військ під Харковом.
1948 — СРСР офіційно визнав Ізраїль.
1973 — у Білому домі почалися слухання з Вотергейтського скандалу.
1978 — швейцарська поліція в Лозанні знайшла останки Чарлі Чапліна, викрадені з могили за 11 тижнів до цього.
1985 — початок антиалкогольної компанії в СРСР.
2000 — у Копенгагені у фіналі Кубка УЄФА турецький «Галатасарай» після нульової нічиї в основний і додатковий час обіграв лондонський «Арсенал» по пенальті 4:1. Вперше в історії один із призів європейського футболу дістався представникам Туреччини.