Завантажити ще

19 травня - яке сьогодні свято, що не можна робити, цікаві факти про цей день

19 травня - яке сьогодні свято, що не можна робити, цікаві факти про цей день
Фото: pixabay.com

19 травня у світі відзначають День травневого сонця та День блокнота. В Україні сьогодні День сімейної медицини. Віряни вшановують пам'ять священномученика Патрикія. До кінця року залишається 226 днів.

Яке сьогодні церковне свято

19 травня в церковному календарі – день пам’яті священномученика Патрикія. Він вшановується у православній церкві як єпископ, який сповідував християнство в Прусі в часи, коли там було поширене язичництво. За свою віру він зазнав страшних мук, але не здався перед ними і не відвернувся від Христа.

Що не можна робити 19 травня

  • Не можна носити старий, поношений одяг.
  • Заборонено сумувати і думати про негатив.
  • Не варто підрізати дерева і зрізати квіти.

Народні прикмети і традиції на 19 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: дощить - на сухий червень; голосно кукурікають півні - до опадів; вранці туман стелиться — чекайте на велику кількість грибів; сильна роса вранці - до хорошого урожаю.

Селяни вважали, що це сприятливий день для висаджування капусти, гарбуза і квасолі. Існувала традиція пекти пироги, а потім роздавати їх біднякам.

Як назвати дитину, яка народилася 19 травня

Сьогодні іменини святкують Андрій, Олександр, Антон, Василь, Віктор, Григорій, Максим, Матвій, Михайло, Микола, Павло, Дмитро, Іван, Сергій, Ігнатій та Анастасія. Талісманом людини, народженої 19 травня, є агат. Найдавніший напівдорогоцінний камінь. В давнину його називали "око бога". Вірили, що агат захищає від недобрих думок і злих людей.

Історичні події 19 травня

1051 — у французькому Реймсі короновано дочку Ярослава Мудрого — Анну Ярославну.

1536 — страта Анни Болейн, дружини англійського короля Генріха VIII.

1568 — англійська королева Єлизавета I наказала заточити в тюрму колишню шотландську королеву Марію Стюарт, котра пред'явила свої права на англійський престол.

1649 — Англія проголошена республікою.

1861 — у Сумах відкрито першу в Україні недільну школу.

1997 — компанія Hewlett-Packard випустила свій перший портативний комп'ютер, що працював під операційною системою Windows CE.

1998 — з національної галереї сучасного мистецтва у Римі невідомими викрадено дві картини Вінсента ван Гога і одну Поля Сезанна.

2005 — на конференції міністрів освіти країн Європи у Бергені (Норвегія) ухвалили рішення про приєднання України до Болонського процесу.