24 травня - Європейський день парків, День слов'янської писемності і культури. Віряни вшановують День пам’яті преподобного Симеона Стовпника. До Нового року залишився 221 день.
Сьогодні, 24 травня, в православному календарі день пам’яті преподобного Симеона Стовпника. Симеон народився в сім’ї християн у селищі Сиса в Каппадокії. Від 13 років він пас овець свого батька і віддавався цьому обов’язку сумлінно та з любов’ю. Після того, як почув Євангельські заповіді блаженства в церкві, він був вражений їх глибиною.
У віці 18 років Симеон прийняв чернечий постриг і віддався аскетичним подвигам. Його аскетизм був настільки суворим, що він викликав занепокоєння у ігумена монастиря. Ігумен запропонував Симеону або послабити свої аскетичні подвиги, або покинути монастир.
Симеон пішов з обителі і оселився на дні висохлого колодязя, де міг безперешкодно виконувати свої суворі обітниці. Пізніше він побудував стовп висотою в 4 метри і оселився на ньому в маленькій келії, віддавшись посиленій молитві і посту. Протягом 80 років він провів в посилених чернечих подвигах, з яких 47 років простояв на стовпі.
Цього дня існувала заборона на те, щоб рвати гілки шипшини, якщо ви це робите не для лікувальних настоянок. Якщо забути про цю заборону, то стосунки з коханою людиною зіпсуються. Не можна сумувати і жалітися на життя — будете сумні аж до осені.
В народі цей день називали Шипшиновим. Наші пращури вірили, що цей день ідеально підходить для занять творчістю та рукоділля. Саме тому жінки намагалися присвятити його вишиванню, в'язанню.
1276 — Магнус Ладулос коронований як король Швеції в Уппсальському соборі.
1571 — війська кримського хана Девлет-Ґерая спалили Москву – Кримський похід на Москву (1571);
1626 — Петер Мінуїт купує Манхеттен.
1683 — відкрився музей Ешмола в Оксфорді, Англія. Перший у світі університетський музей.
1798 — Товариство об'єднаних ірландців розпочало повстання з метою повалення британського правління і створення незалежної Ірландської республіки
1822 — Еквадор здобув незалежність від Іспанії
1844 — з Вашингтона в Балтимор відправлена перша телеграма азбукою Морзе
1861 — Громадянська війна в США: війська Союзу окупували Александрію, штат Вірджинія.
1936 — Створений ФК «Шахтар»
1940 — на І Конгресі Американських Українців у Вашингтоні створили Український конґресовий комітет Америки
1940 — Ігор Сікорський здійснив перший успішний політ на однороторному гелікоптері.
1956 — в Лугано пройшов перший конкурс пісні Євробачення, в якому брали участь 14 представників семи країн Європи
1980 — Команда Національної хокейної ліги «Нью-Йорк Айлендерс» перемогла «Філадельфію Флаєрс» і здобула свій перший з чотирьох Кубків Стенлі.
1993 — Еритрея здобула незалежність від Ефіопії.
1999 — унаслідок вибуху на шахті імені Засядька в Донецьку загинули 39 людей.
2002 — президенти Росії і США підписали Московський договір.
2003 — Україна дебютувала на 48-му конкурсі «Євробачення», що відбувся в Ризі. Олександр Пономарьов із піснею «Аста ла віста» посів 14-те місце.
2014 — в Егейському морі між Грецією та Туреччиною стався землетрус магнітудою 6,4, у результаті якого постраждали 324 людини.
2018 — відкрито Новий Бескидський тунель.
2019 — двадцять два студенти загинули під час пожежі в Сураті (Індія).
2019 — прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про свою відставку з поста лідера Консервативної партії, яка набула чинності 7 червня.
2022 — у початковій школі «Робб» в Ювалді, Техас, Сполучені Штати, сталася масова стрілянина, в результаті якої загинула 21 людина, у тому числі 19 дітей;
2023 — Архієрейський собор ПЦУ схвалив перехід на новоюліанський церковний календар із вересня 2023 року.