26 травня — Всесвітній день рудих, День хіміка в Україні. Віряни вшановують пам'ять апостолів від 70-ти Карпа й Алфея. До Нового року залишилося 219 днів.
26 травня в церковному календарі – день пам’яті апостолів від 70-ти Карпа й Алфея. Апостол Карп був учнем і супутником апостола Павла. Він супроводжував Павла і доставляв його письма та послання. Він згадується у другому посланні до Тимофея, де апостол Павло зазначає, що залишив у нього книги та фелонь під час свого арешту в Троаді. Згодом Карп став єпископом у місті Берія, що на Балканському півострові, і проповідував на острові Крит, де навернув до христианства багатьох язичників.
Апостол Алфей був батьком апостолів Якова і Левія (Матфея), автора одного з Євангелій. Він походив з міста Капернаума в Галилеї. Про місце його благовістя мало що відомо, але існує церковне предання, що він був батьком мучеників Аверкія і Олени.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: вночі заморозок — ще протягом 40 днів будуть холодними ранки; голосно кумкають жаби до дощових днів найближчим часом; риба підпливає близько до поверхні води, може вистрибувати — будуть сирі дні; багато коників стрибає — до теплих, але дощових днів; багато комарів літає до теплої погоди. У народі цей день називають Карполовом, і він асоціюється з риболовлею, особливо ловлею коропа.
Сьогодні іменини святкують Олександр, Георгій, Іван, Карпо, Макар, Маркіян та Олена. Талісманом людини, народженої 26 травня є лазурит. Цікавий та яскравий камінь. Здавна лазурит вважали символом удачі, а його власнику пророкували успіх в будь-якій справі.
1093 — на річці Стугні половці розбили військо київського князя Святополка Ізяславича, після чого зобов'язали його одружитися з дочкою хана Тугоркана.
1644 — Війна за відновлення Португалії: португальські та іспанські війська заявили про свою перемогу в битві в Монтіхо.
1620 — Київське Богоявленське братство отримало права ставропігії від єрусалимського патріарха Теофана III
1648 — козацьке військо на чолі з Богданом Хмельницьким здобуло перемогу над загонами Речі Посполитої в битві під Корсунем.
1821 — створення Пелопоннеського сенату грецькими повстанцями.
1822 — щонайменше 113 людей загинули під час пожежі в церкві Грю, найбільшій пожежі в історії Норвегії.
1879 — підписана Гандамакська угода про створення афганської держави.
1895 — під час архиєрейської візитації Білого Каменю митрополит Сильвестр (Сембратович) освятив наріжний камінь під нову муровану церкву. Храм освячено у 1901 році митрополитом Андреєм Шептицьким.
1896 — вперше опублікований індекс Доу-Джонса, що став головним показником ситуації на американських біржах.
1918 — Грузія отримала незалежність від Російської імперії.
1927 — остання модель Ford Model T зійшла з конвеєра після виробництва 15 007 003 автомобілів.
1938 — у місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь під новобудову першого заводу «Фольксваген»;
1940 — Друга світова війна: Облога Кале закінчується капітуляцією британського та французького гарнізонів.
1953 — у Горлагу почалося Норильське повстання політв'язнів, понад 70% з яких були українцями;
1966 — Британська Гвіана здобула незалежність, ставши Гаяною.
1972 — у Москві підписано радянсько-американський договір про обмеження стратегічних озброєнь — «ОСО-1», «ОСВ-1»[3] (рос.).
1995 — урочисто знято кордони між Росією й Білоруссю.
2014 — відбувся перший бій за Донецький аеропорт, українські війська вибили проросійських бойовиків з обох терміналів аеропорту.